Обстежитись невідкладно треба всім, у кого з'явилися напади задушливого сухого кашлю, зросла температура тіла, кому дошкуляють задишка під час руху, біль у кістках і м'язах, відсутність можливості розрізняти запахи й смаки. Екстрений ПЛР тест на коронавірус у Києвіможна пройти в будь-якій лабораторії. Проте зазвичай за швидкість послуги просять доплатити.
Якщо не хочеться переплачувати, чекати результат доведеться від 24 до 48 годин. Або ж можна записатися на аналіз до лабораторії «МЕДІЛАБС». Тут видають довідки всім пацієнтам через 6 годин після тестування й не беруть додаткової плати за терміновість.
Коли ще потрібно проходити ПЛР-тестування?
Якщо ви почуваєтеся здоровим, але збираєтеся поїхати за межі України, теж доведеться обстежуватися. Щоб спинити пандемію, держави світу обмежили в’їзд на свої території для тих іноземців, котрі не зробили щеплення. Або не мають довідки, яка б підтвердила, що вони дійсно не заражені вірусом SARS-CoV-2.
З 21 жовтня 2021 року переміщуватися територією України в міжобласному транспорті, бувати в громадських місцях (санаторіях, курортних зонах, кафе та ресторанах, торговельних центрах, театрах, кіно тощо) також заборонили невакцинованим громадянам і тим, хто не здав аналіз на COVID-19.
Кожен, хто не має сертифіката про вакцинацію, повинен мати при собі довідку з лабораторії про негативний експрес- або ПЛР-тест. Термін дії цього документа складає 3 доби з дати обстеження.
Окрім цих випадків, діагностики потребують усі, хто:
- контактував із хворими;
- повернувся із-за кордону;
- був у контакті з громадянами, котрі відвідували інші країни;
- готується до планової операції;
- має вік понад 60 років й помітив у себе ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції.
Якщо відповідь ПЛР-тесту на коронавірус буде позитивною, потрібно піти на самоізоляцію на 14 днів. Та зв’язатися зі своїм лікарем, щоб отримати рекомендації щодо лікування.
Яку підготовку треба виконати перед тестуванням?
Призначення попередньої підготовки – звести до мінімуму ймовірність помилки під час дослідження. Тому перед візитом до кабінету лаборанта не можна:
- курити протягом 4 годин;
- пити та їсти впродовж 2 годин;
- приймати ліки для носа і горла мінімум пів доби;
- вживати спиртне щонайменше добу.
У день здачі мазка відмовтесь від ранкових процедур: чищення зубів й ополіскування ротової порожнини, освіження подиху за допомогою спрею чи жувальної ґумки.
Чому ПЛР вважають золотим стандартом діагностики?
Ця методика дозволяє виявляти в дослідному матеріалі геном збудника хвороби (у випадку із вірусом SARS-CoV-2 – його РНК). Тому помиляється полімеразна ланцюгова реакція вкрай рідко: тільки коли пацієнт не підготується до процедури або некваліфікований лаборант порушить порядок забору зразка та його перевірки на наявність інфекції.
Медична лабораторія «МЕДІЛАБС» не належить до закладів-одноденок: працює вже близько 9 років. Якість діагностики гарантують оригінальні реактиви та персонал, який щорічно підвищує кваліфікацію.
За висновками ВООЗ, переваги ПЛР-тестування на ковід очевидні:
- точність перевищує 99%;
- тестуватись можна на будь-якому етапі захворювання;
- метод спрацює навіть тоді, коли симптоми недуги не дали про себе знати (уже через тиждень після безпосередньої взаємодії з інфікованими).
Щоб зробити ПЛР-тест у Києві, не доведеться очікувати в черзі, в якій можуть бути як здорові, так і хворі. Запишіться на процедуру онлайн, вказавши свої дані й обравши зручний для візиту в діагностичний заклад час.
Приходьте на аналіз без запізнень і стороннього супроводу. Щоб не наражати на небезпеку себе й персонал лабораторії, не знімайте захисну маску до самого взяття мазка.