U-News » Здоров'я » Вчені з'ясували, скільки відновлюється людина після безсонної ночі
Всі новини

Вчені з'ясували, скільки відновлюється людина після безсонної ночі

Чи відчуваєте себе втомленими після нестачі сну? Вітаємо, ви приєдналися до багатьох людей по всьому світу, які страждають від недосипання — серйозної проблеми, що може вплинути на психічне та фізичне здоров'я.

Згідно зі статистикою, проблеми зі сном становлять «глобальну епідемію, яка загрожує здоров'ю та якості життя 45% населення світу». Здавалося б, досить легко «вилікуватися» від дефіциту сну, особливо в молодості: поспали довше і повернулися до свого звичного стану? На жаль, все не так просто.

Нещодавнє дослідження показало, що відновитися після дефіциту сну важко навіть для молодих людей. Тринадцять людей віком 20 років, які спали на 30% менше, ніж їм потрібно протягом 10 ночей, повністю не відновили більшість своїх когнітивних процесів навіть після семи ночей необмеженого сну.

"Це якісне, хоч і невелике, дослідження для вивчення впливу часткового недосипання - головним чином це вивчення зв'язку тривалості сну зі змінами когнітивних функцій", - сказав фахівець з медицини сну при клініці Мейо в Рочестері доктор Бхан Пракаш Колла.

"Час когнітивної реакції покращився протягом семи днів і повернувся до вихідного рівня, тоді як інші когнітивні завдання, включаючи точність, повністю не відновилися", - додав Колла. "Дослідження показало, що є аспекти, такі як пам'ять і швидкість розумового аналізу, які не відновляться так швидко", - зазначає фахівець зі сну лікар Радж Дасгупта. Безумовно, основні частини втрати сну можна відновити, але є речі, які ви просто не повернете швидко. Ось чому так важливо уникати дефіциту сну», – додає Дасгупта.

Вам потрібен здоровий сон можливо це було невелике дослідження, але воно повторює результати попередніх наукових праць. Лабораторне дослідження сну показало, що люди, які спали менше шести годин на ніч протягом двох тижнів, і відчували себе відносно добре при цьому, працювали так само погано під час когнітивних та рефлекторних тестів, як і люди, які були позбавлені сну протягом двох повних ночей.

Це тому, що мозку потрібні безперервні цикли сну, щоб засвоїти нові навички, зберегти ключові спогади та відновити тіло після денного стресу. Під час сну тіло буквально відновлюється на клітинному рівні. Тому хронічне недосипання впливає на здатність концентрувати увагу, вивчати нове, бути творчим, вирішувати проблеми та приймати рішення.

Навіть пропуск сну лише на одну ніч порушує роботу організму. Відсутність сну протягом 18 годин може погіршити здатність керувати автомобілем так само сильно, якби ви мали значну концентрацію алкоголю в крові, повідомляють Центри США з контролю та профілактики захворювань. Дослідження 2017 показало, що здорові дорослі люди середнього віку, які погано спали лише одну ніч, виробляли велику кількість білка бета-амілоїду, відповідального за бляшки, характерні для хвороби Альцгеймера.

Дослідження, опубліковане в червні, показало, що люди похилого віку, які зазнають значних труднощів із засипанням і постійно прокидаються вночі, мають високий ризик розвитку деменції або ранньої смерті. Залежно від віку, люди повинні спати від 7 до 10 години кожної ночі. Але, наприклад, офіційна статистика в США свідчить про те, що один з трьох американців страждає від дефіциту сну.

Крім того, від 50 до 70 млн. американців борються з такими розладами сну, як безсоння, синдром неспокійних ніг, які можуть зіпсувати спокійну ніч. Центри з контролю та профілактики захворювань США називають це «проблемою громадського здоров'я», оскільки порушений сон пов'язаний з більш високим ризиком критичних станів, включаючи високий кров'яний тиск, ослаблення імунної діяльності, збільшення ваги, перепади настрою, параною, депресію та високий ризик розвитку діабету. інсульту, серцево-судинних захворювань, деменції та деяких видів раку. Скільки часу потрібно для відновлення після дефіциту сну?

«Ми не знаємо цього точно. Нове дослідження показує, що, можливо, деяким аспектам діяльності, особливо у молодих пацієнтів, може знадобитися більше часу на відновлення після недосипання», — зазначає Колла. Головне, кажуть експерти, це уникати недосипання. «Нам потрібно не забувати віддавати пріоритет сну та намагатися спати по 7 годин щоночі. Недосипання погано впливає наш настрій», — додає професор.

Ви можете налаштуватися на гарний сон, відмовившись від негативних звичок та звівши до мінімуму вживання алкоголю. Правильно збалансоване харчування, регулярні фізичні вправи, розумова активність та контроль рівня артеріального тиску та холестерину також покращать сон, зазначають експерти. Ви також можете вирішити будь-які проблеми зі сном, "програмуючи" себе.

Експерти називають це «гігієною сну» і пропонують встановити режим сну, призначений для релаксації, який означає відмову від перегляду телевізора.

До слова, названо 4 неочевидні фактори ризику серцевого нападу.
 
GreenPost

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Жінку через зовнішність не впустили до літака: який вигляд вона має
28 132
Секс-скандал у РФ: депутата, який привів повію у думу, вимагають відправити на фронт
18 737
Лікар назвав три кричущі ознаки раку, які чоловіки часто ігнорують
17 642
Оштрафують при першій зупинці поліцейськими: водіям нагадали про популярне порушення ПДР
16 863
"Груди забула покласти" - Тіна Кароль насмішила мережу концертним образом
13 079
Знайшов 9 дружин і склав “секс-графік”. Чоловік відмовився від моногамії, але нарвався на неочікувані проблеми
9 755
В Україні запровадили вікові обмеження для водіїв: кому заборонено сідати за кермо
9 686
Лікар назвав ягоду, яка провокує проблеми зі здоров’ям у людей після 60 років
8 965
Два симптоми на обличчі можуть розповісти про ризик розвитку гіпертонії
8 805
У Пєскова з'явився дотепний конкурент: в Україні висміяли прессекретаря російського диктатора Путіна
8 387
85-річний Кашпіровський повернувся з Америки, щоб остаточно «вилікувати» росіян: скільки це коштує
8 273
Кардіолог розповів, при якому пульсі потрібно викликати швидку
8 125
"Опудало": так звана "королева ДНР" показалася без фільтрів і нарощеного волосся
7 487
Анджеліні Джолі приписують роман із молодшим на дев’ять років музикантом
0
Дачники розповіли, чому врожай гарбуза може гнити на городі
0
Рибалка 10 років спав поруч із найбільшою перлиною у світі на $100 млн
0
Єфросиніна розповіла про «серйозні наслідки» заочного арешту в РФ
0
Вчитель змусив хлопчика присідати 1000 разів – дитині загрожує довічна інвалідність
0
Як швидко й безпечно викрутити розбиту лампочку з цоколем
0
Лікарі розповіли, що допомагає захистити організм від запалення
0
П’ять хвороб, які можна визначити за голосом людини
0
Марічка Падалко розповіла про інтриги на шоу "Танці з зірками"
0
Сергій Середа вперше прокоментував наповнені сльозами інтерв'ю MamaRika про їхні стосунки
0
Пожежа на нафтобазі у Феодосії: відео з дрону
0
Росіяни розстріляли трьох полонених українців: жахливі подробиці
0
З'явилися ексклюзивні кадри боїв за газовидобувні вежі поблизу острова Зміїний
0
Це точно не сподобається чоловікам під час сексу. Топ жіночих помилок

Заняття сексом дуже приємний природний процес, який хоча й ...

Дивилися лише раз у житті: пара знайшла в інтернеті своє весільне відео, втрачене 57 років тому

Ейлін Тернбулл долучилася до однієї з груп у Facebook і ...

Як багато калорій спалюється під час любовних утіх

Серед усіх відомих способів спалювання калорій секс для 90% ...