Вибір ліжка в спальню – один із найважливіших моментів при облаштуванні квартири. Річ в тім, що саме від того, наскільки якісним буде ліжко в спальні, залежить наявність здорового сну. Без останнього неможливо уявити гарний настрій, високий імунітет та працездатність. Зважаючи на те, що кожна людина проводить як мінімум третину свого життя уві сні, при купівлі ліжка потрібно приділити особливу увагу її якості. У статті ми зібрали п'ять порад від фахівців, які допоможуть купити ліжко високої якості за оптимальну ціну.
Визначаємося з формою та розміром
Одним із ключових параметрів вибору є довжина ліжка, яку слід визначати враховуючи зріст найвищого члена сім'ї. Для максимального комфорту запас повинен становити не менше 10 см. Якщо ж говорити про ширину ліжка, то тут певного параметра немає, але фахівці рекомендують провести нехитру перевірку, для чого потрібно лягти на ліжко, закинути руки за голову та розправити лікті. Якщо в такому положенні на вашій половині ліжка достатньо місця, то це ваш варіант.
Вибір форми ліжка більшою мірою є питанням особистих переваг, але найбільш популярним все ж таки залишається стандартний прямокутник. Пояснюється це досить просто, адже саме така форма гарантує максимально раціональне використання всього простору у приміщенні, а також позбавляє труднощів з вибором постільної білизни. Якщо ви вирішили зупинитися на оригінальних моделях, то до них потрібно буде шафу, тумбочки, комод купити, які гармонійно поєднуються. Це важливе питання, оскільки шафа у спальню є обов'язковим елементом інтер'єру.
Звернімо увагу на міцність каркасу
Попри велику кількість різноманітних моделей ліжок, що відрізняються виглядом, всі конструкції каркасів можна поділити тільки на два види:
-
2 бічні панелі та опорні спинки;
-
4 спинки опорні та бічні панелі, в яких опорами є подіум/ніжки.
Згідно зі статистикою менш довговічні та надійні ліжка з ніжками. Водночас якщо виробником збірка виконана якісно, будь-який варіант порадує своєю довговічністю.
Оптимальним рішенням буде придбання ліжка, яке має дерев'яний або металевий каркас. Великою популярністю останнім часом користуються ковані екземпляри. Трендом останніх років можна сміливо назвати плетені варіанти, які крім високих експлуатаційних властивостей, відрізняються ще й естетичним зовнішнім виглядом. Найбільш бюджетні варіанти – це каркаси із МДФ та ДВП. З цих двох варіантів вищі властивості міцності мають каркаси з МДФ.
Що потрібно знати про основу?
Як правило, основою виступає рама з розміщеними на ній гнучкими ламелями. Міцність основи залежить від кількості ламелей. Односпальне ліжко повинне мати не менше 15 ламелів. Можна вибрати ліжко з металевими решітками або пружинами, але їх ортопедичні властивості все ж таки нижче, ніж у описаних вище варіантів.
Обов'язково необхідно приділити увагу тому, що є під основою. Класичний варіант – це коли під ними нічого немає, а отже матрац добре вентилюється. Для максимальної економії простору можна використовувати моделі, які мають підйомну основу з потайними відділами або основу з висувними ящиками.
Яким має бути матрац?
У цьому питанні навіть фахівці не можуть дійти єдиної думки. Хтось стверджує, що найкращим варіантом будуть багатошарові матраци без пружин, а хтось рекомендує віддати перевагу комбінованим пружинним варіантам. Щодо жорсткості, орієнтуватися необхідно лише на особисті відчуття.
Не варто забувати, що матрац потребує особливого догляду. Протягом перших трьох місяців експлуатації його потрібно щонайменше раз на тиждень перевертати. Далі це робити варто один раз на сезон. Якщо дотримуватися цієї рекомендації, можна значно продовжити його термін служби та на довше зберегти початкові форми.
Що щодо виробника?
Найгарячіші дискусії відбуваються саме навколо цього питання. Сучасний ринок насичений пропозиціями від відомих та не дуже брендів, тому навіть досвідченому покупцю важко зробити правильний вибір. Найбільший вибір представлений в інтернет-магазиніtaburetka.ua.
Орієнтуватися тільки на вартість не можна, адже важливіше наскільки матрац буде комфортним, простим у догляді та зрештою підходить саме вам. Безумовно, більше довіряти варто тим компаніям, які вже мають гарну репутацію та їй дорожать.