Від того, як ми спимо, залежить настрій та продуктивність протягом дня. До того ж здоровий сон – залог гарного самопочуття та привабливого зовнішнього вигляду. Щоб сон був комфортним та глибоким, варто переглянути не тільки свій спосіб життя, а й те, в якій кімнаті та на чому ми спимо. Наприклад, матрац, який повинен бути підібраний за певними важливими критеріями.
Призначення
Матраци випускаються для дітей та дорослих. Вони відрізняються розмірами та жорсткістю. Так, дітям до трьох років фахівці з дитячого здоров’я радять використовувати жорсткі моделі, виконані з кокосових волокон. Після досягнення дитиною трьох років, для неї варто придбати матрац середньої жорсткості. Такі варіанти підходять і для підлітків та дорослих. Людям старшого віку краще спати на виробах середньої м’якості, які дозволяють м’язам спини максимально розслабитись.
Розмір
Щоб не прогадати з покупкою, необхідно врахувати точні розміри свого ліжка. Для підбору матраца потрібно знати такі показники, як висота, ширина та довжина. Ідеальний варіант, коли довжина виробу більша за зріст людини хоча б на 10 см, а по ширині на одне спальне місце приходиться мінімум 70 см. По висоті матрац повинен виступати за бокові бортики приблизно на 10 см.
Жорсткість
За жорсткістю матраци діляться на тверді, середньої жорсткості, м’які та з різнобічною жорсткістю. Під час сну людина не повинна відчувати надмірну твердість або почувати себе як у гамаку. Завдання матраца – підтримувати хребет в природному стані без порушення його фізіологічних вигинів.
Щоб матрац служив довго, перед його замовленням на сайті АЛЛО потрібно зробити розрахунок навантаження на одне спальне місце. Для цього до ваги найважчого користувача додаємо 15-20 кг.
Основа
Матраци у Вінниці можна придбати пружинні та безпружинні. Перші варіанти містять пружинний блок, а з обох їхніх боків розташовані різного типу настили. Висота якісних пружинних виробів сягає більш як 18 см. Безпружинні матраци жорсткі, за винятком латексних, які належать до виробів середньої жорсткості. Матеріал здатен максимально повторювати анатомію тіла. Коштують такі моделі найдорожче.
Пружинний блок
Матраци виконуються з використанням залежних та незалежних пружин. У першому варіанті, коли стискається одна пружина, те саме відбувається і з сусідніми. Коштують такі моделі недорого. Незалежні пружини розміщуються в окремих кишенях. Такі вироби мають довший термін служби та краще підлаштовуються під анатомію тіла.
Наповнювач
Під час виготовлення матраців виробники використовують різні наповнювачі:
- спресовані натуральні волокна вовни, бавовни, конопель, льону;
- пінополіуретан;
- термовойлок;
- кокосову койру;
- латекс.
Від матеріалу та його кількості залежить ціна виробу.
Купуючи матрац, також варто звернути увагу на наступне:
- чохол, який може бути з’ємним чи нез’ємним;
- наявність ефекту «зима/літо».
Оформлюючи замовлення, пам’ятайте, що якісний та правильно вибраний матрац не тільки довго прослужить, а й посприяє швидкому відновленню енергії та сили.