Кожному з нас із раннього віку кажуть чистити зуби двічі на день.
Ця проста дія має життєво важливе значення, коли йдеться про чистоту та здоров’я наших зубів, а також про запобігання можливому карієсу.
Однак у нього може бути ще одна перевага, якої ви, можливо, не очікуєте.
Погана гігієна ротової порожнини може значно збільшити ризик розвитку раку печінки.
Дослідження показало, що ті, хто страждає на такі стани, як хворобливі або кровоточиві ясна, виразки в роті і зуби, що хитаються, на 75 відсотків частіше мають гепатоцелюлярну карциному. Це найпоширеніша форма первинного раку печінки.
Вчені вивчили зв’язок між станом порожнини рота та ризиком розвитку низки видів раку шлунково-кишкового тракту, включаючи рак печінки, товстої кишки, прямої кишки та підшлункової залози.
За шість років у 4069 учасників розвинувся рак шлунково-кишкового тракту. І в 13 відсотках цих випадків пацієнти повідомляли про поганий стан ротової порожнини.
Вчені зазначили, що ті, хто має погане здоров’я порожнини рота, частіше були молодшими, жінки й жили в неблагополучних районах.
У середньому вони їли менш як дві порції фруктів та овочів на день.
Погане здоров’я ротової порожнини пов’язане з ризиком розвитку низки хронічних захворювань, таких як хвороби серця, інсульт і діабет. Однак існують суперечливі дані про зв’язок між поганим здоров’ям порожнини рота та певними типами раку шлунково-кишкового тракту.
Коли печінка уражена такими захворюваннями, як гепатит, цироз або рак, її функція погіршується, а бактерії виживають довше і, отже, можуть завдати більше шкоди. Одна бактерія, Fusobacterium nucleatum, виникає в ротовій порожнині, але її роль у розвитку раку печінки неясна.
“Люди з поганим станом ротової порожнини, наприклад, з відсутніми зубами, з більшою ймовірністю будуть їсти м’якшу і потенційно менш поживну їжу, що може підвищити ризик розвитку раку печінки на 75%”.