На сьогодні, Зимовий відпочинок в Карпатах приваблює багатьох туристів і мандрівників, адже тут дійсно створені всі умови для комфортного і незабутнього відпочинку, який подарує лише позитивні і яскраві емоції, відмінний настрій. Так що, якщо ви вибираєте зимовий відпочинок в Карпатах, то ви про це ніколи не пошкодуєте. Краса природи, дивовижні гірські пейзажі і середньовічні замки приваблюють з кожним роком все більше любителів зимового відпочинку в Карпатський регіон.
Зимові пам'ятки Карпат
Провести насичено вихідні або відпустку в горах можна не тільки на гірськолижних трасах. Місцевість приваблива і для знайомства з історичними та природними пам'ятками, відвідування яких урізноманітнює відпочинок в Карпатах.
Озеро Синевир
Місце, оповите безліччю красивих легенд. Гірське озеро знаходиться на висоті близько 1000 метрів в 20 км від Колочави. Якщо вірити старовинному сказанню, улоговина заповнена сльозами дівчини, яка так довго оплакувала коханого вбитого за наказом її батька, що зі сліз утворилося озеро.Дегустація вин в селищі Середнє
В середині XVI століття полонений турки вирили в горах підземні тунелі з безліччю заплутаних лабіринтів. У них вони переховувалися від переслідувачів.
Зараз в кам'яному підземеллі розташовується найдавніший в Європі винний льох з величезними бочками, наповненими вином. Туристам пропонують спробувати різні види напоїв і послухати загадкові історії, пов'язані з цим місцем.
Біла Діва: привид Ужгородського замку
Екскурсія по фортифікаційній будові залишить яскраві враження. Крім історії протистоянь противникам, тут розповідають жалісну історію, про примару дівчини, яка з'являється опівночі і зникає зі світанком.
Новий рік в горах
Зимові канікули відрізняються напливом сімей з дітьми, які хочуть весело і різноманітно зустріти Новий рік з яскравим українським колоритом. На Новий рік в Карпатах ціни різко повзуть вгору, але вони все ж демократичніше, ніж аналогічний відпочинок у свята в Європі.
У новорічні свята в Карпатах можна:
- дотримати місцеву традицію з самостійно зробити оберіг «Дідух» з гілок горобини, калини та пшениці;
- поїхати в гуцульське село і зустріне Новий рік з Національним застіллям;
- відвідати Маєток Святого Миколая - комплекс казкових теремів, де дітям запропонують виготовити ялинкові іграшки та взяти участь у традиційних гуцульських розвагах;
- взяти участь у фестивалі Дідів Морозів у Буковелі (заявка подається заздалегідь);
- купити подарунки і сувеніри на найбільшому ринку виробів з вовни, дерева і тканини в Яремче (тут можна купити справжню вишиванку);
- скупатися в чані з гарячою сіро-водневої цілющою водою, а потім пірнути в пухнастий сніг – захоплені відгуки про це корисному для здоров'я розвазі залишають туристи на сайтах мандрівників.
У Святвечір на столах в будинках місцевих жителів з'являються національні страви, які обов'язково потрібно спробувати. Примітно, що частувань має бути рівно дванадцять.
Чисте повітря, наповнене ароматом хвої і цілющі термальні джерела – головні ресурси Карпат для оздоровлення організму. Особливі кліматичні умови сприятливі для лікування в санаторіях Гуцульщини хвороб дихальної системи, алергічних проявів, серцево-судинних і травних порушень.