Нове моделювання того, як утворився Місяць, показує, що він міг утворитися всього за кілька годин, кажуть у NASA.
Мільярди років тому, коли Земля була набагато молодшою, вона виглядала б зовсім інакше, ніж зараз. Це нове моделювання передбачає, що об’єкт розміром з Марс міг зіткнутися із Землею того часу, утворивши те, що пізніше стане нашим Місяцем.
Об’єкт, про який йде мова, називається Тея. Це також не нова теорія. Вчені давно вважали, що походження Місяця було спричинене шматком Землі, який відвалився мільйони або мільярди років тому. Але те, як саме утворився Місяць, завжди було загадкою, оскільки ми не можемо просто зателефонувати людям того часу і запитати їх.
Джейкоб Кегеррайс, науковий співробітник Дослідницького центру Еймса NASA, очолив дослідження можливого зіткнення. Кегеррайс та інші дослідники опублікували свої висновки в The Astrophysical Letters . Дослідники зазначають, що вони ввійшли в сценарій, точно знаючи, яким буде результат цього моделювання. Але було цікаво дізнатися, як результати узгоджуються з теорією.
Це одні з найбільш детальних симуляцій такого роду, які демонструють Тейю, коли вона наближається до нашої планети, а потім стикається з нею, матерія викидається в космос, а потім повертається до Землі. Матерія відразу розділилася на дві частини, демонструючи, як Місяць міг утворитися в результаті зіткнення.
NASA каже, що попередні дослідження пояснили деякі аспекти властивостей Місяця, настільки схожих на Землю. Однак завжди були серйозні застереження. Базування того, як утворився Місяць на цьому новому моделюванні, пояснило б одне з тих великих ключових застережень – чому склади Місяця та Землі настільки схожі, як вони є.
Якби Місяць справді утворився в результаті зіткнення об’єкта із Землею, то він був би зроблений із подібних відкладень і компонентів, з яких складається Земля. Попередні теорії про те, як утворився Місяць, базувалися на тому, що більша частина матерії надходила від Теї. У цьому новому моделюванні набагато більше речовини, яка використовується для створення Місяця, береться із Землі, що дозволяє композиціям бути настільки схожими.
Виходячи зі складу місячних порід, які ми наразі зібрали, ізотопні сигнатури, взяті з порід, знайдених на Місяці, подібні до порід, знайдених на Землі. Таким чином, ця симуляція може бути найближчою до з’ясування того, як з’явився природний супутник нашої планети.