Щоб уникнути серцево-судинних захворювань та підтримати роботу серця, необхідно приймати вітаміни та мінерали. Лікар-терапевт Рустем Османов перерахував найважливіші з них.
“Кальцій відіграє важливу роль у регуляції частоти серцевих скорочень та ритму, а також необхідний для зміцнення стінок вен та артерій. Низький рівень кальцію в крові збільшує ризик шлуночкової тахікардії або надто швидкі скорочення нижніх палат серця”, – навів приклад медик.
Однак він попередив, що небезпечним для здоров’я серця може виявитися як недолік, так і надлишок кальцію. Щоб заповнити його дефіцит, потрібно вживати риб’ячий жир та кисломолочні продукти.
Другий важливий вітамін для серця – магній, без нього піднімається тиск, оскільки стінки судин – це також м’язова тканина.
Магній сприяє розслабленню серцевого м’яза та покращує метаболізм, запобігаючи аритмії. За словами лікаря, для поповнення магнію потрібні бобові, риба та м’ясо.
Замикає трійку найважливіших елементів калій, який забезпечує нормальне скорочення м’язів та передачу нервових імпульсів.
Споживання рекомендованої кількості – 4700 міліграмів на день – знижує ризик виникнення серцевих захворювань, серцевих нападів та інсультів, пояснив Османов. Для підтримки рівня калію в організмі слід вживати горіхи, картопля, сухофрукти.
Співрозмовник також назвав необхідними роботи серця вітамін З, Q10 (коензим), фосфор, вітамін Е (токоферол), вітамін В1 (тіамін), вітаміни групи А (ретинол), вітамін B6. Наприклад, вітамін С (аскорбінова кислота) добре сприяє активації метаболізму, руйнівно впливає на холестерин та зміцнює серцевий м’яз, пояснив Османов.
“Q10 (коензим) – вітаміноподібна речовина, забезпечує серце енергією, сприяє нормалізації кровообігу і скорочувальної функції. При збалансованому харчуванні коензим Q10 синтезується в печінці. При дефіциті цієї речовини сповільнюються обмінні процеси, організм старіє значно швидше. Основним симптомом, є постійне відчуття втоми”, – розповів він.
Лікар підкреслив, що коензим відмінно знижує тиск і покращує обмін речовин, а міститься ця речовина у шпинаті, броколі, арахісі, полуниці та апельсинах.
Фосфор сприяє регулюванню скорочень м’язових тканин; присутній у хлібі з висівками, сухофруктами та спаржею, додав медик. І, нарешті, вітамін B6 (піридоксин) нормалізує роботу судин носа, очей, головного мозку, активізує ліпідний метаболізм, його можна знайти у м’ясі, риб’ячому жирі, бобових культурах та молоці.