Північноатлантичний альянс продовжуватиме підтримувати Україну в її праві на самооборону, наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після російського масованого ракетного обстрілу України 15 листопада 2022 року та інциденту в польському Пшеводуві.
Країни-члени НАТО продовжать постачання в Україну новітніх засобів протиповітряної оборони (ППО), щоб захистити українське небо від різних типів російських ракет та дронів. Одне з головних завдань Альянсу — створити в країні багаторівневу систему ППО, інформує FREEДОМ.
“Вітаю той факт, що все більше союзників та партнерів надають Україні передові системи протиповітряної оборони. NASAMS, батареї HAWK з Іспанії та інші. І я також знаю, що Швеція зробила нову заяву щодо додаткової підтримки України засобами ППО. Тому ми мобілізуємо додаткову підтримку, особливо коли йдеться про різні види ППО”, — наголосив генеральний секретар НАТО.
Лідери західних демократій неодноразово заявляли, що підтримуватимуть Україну стільки, скільки потрібно. Партнери діляться не лише зброєю, а й військовим досвідом.
Солдати та офіцери Збройних сил України (ЗСУ) навчаються у країнах Альянсу. Так, у Великій Британії військовий вишкіл за останні кілька років пройшли майже 30 тис. українських військових. Минулого тижня генсек НАТО відвідав центр підготовки у місті Лідд.
“Вражений тим, що бачив. Я бачив навички, самовідданість українських солдатів, які тут проходять навчання. Мене надихає те, як багато вони навчаються, скільки вони можуть досягти всього за кілька тижнів. Впевнений, що це матиме значення на полі бою в Україні”, — сказав Столтенберг.
На сьомому засіданні контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн Швеція, Іспанія, Канада, Німеччина, Греція та Польща оголосили про нові пакети допомоги Україні.
“Хотів би подякувати Швеції за те, що вона виступила з істотним пакетом допомоги Україні в розмірі 287 млн дол. Іспанія обіцяла надіслати ще дві пускові установки та ракети HAWK, а Канада надає найбільшу допомогу, її останній транш становить 500 млн доларів, і Канада залишається одним із провідних донорів зимового спорядження. Німеччина надала такі необхідні боєприпаси для ППО, артилерії та реактивних систем залпового вогню”, — поінформував міністр оборони США Ллойд Остін.
Російська агресія в Україні ставить під загрозу весь міжнародний лад. Тому у перемозі України зацікавлений практично весь світ, заявив Єнс Столтенберг. Але недооцінювати Росію не можна.
“Ми не повинні робити помилки, недооцінюючи Росію. Збройні сили РФ зберігають суттєві здібності та велику кількість військ, Росія продемонструвала готовність до значних людських втрат та екстремальну жорстокість. Ми всі бачили жахливі сцени на звільнених територіях, а також атаки на цивільне населення та на критичну інфраструктуру”, — сказав генеральний секретар НАТО.
Росія все ще може завдати значної шкоди, каже Єнс Столтенберг. Але те, як Україна звільняє окуповані території, дає надію.