У НАТО намагаються не допустити ескалації конфлікту за межі України. У східній частини ліній збільшили кількість бойових груп – з чотирьох до восьми, а також привели у підвищену готовність більшу кількість військ.
Про це заявив Генсек НАТО Єнс Столтенберг на сесії Парламентської асамблеї НАТО 21 листопада. Він також зазначив, що Альянс повинен бути готовим підтримувати Україну у довгостроковій перспективі.
"Так, я знаю, що ця підтримка має свою ціну. У наших країнах багато людей стикаються з кризою вартості життя. Це важкі часи для багатьох. Але ціна, яку ми платимо як союзники по НАТО, вимірюється грошима, а українська держава платить ціну, яка вимірюється кров'ю", – зазначив Єнс Столтенберг.
Генсек наголосив, що НАТО не може дозволити Путіну перемогти, "інакше авторитарні режими в усьому світі дізнаються, що вони можуть отримати те, що хочуть".
"Це матиме прямі наслідки для нашої безпеки, це зробить світ більш небезпечним", – додав Столтенберг.
Недооцінювати Росію не можна
Він зауважив, що було б великою помилкою недооцінювати Росію, оскільки вона "зберігає значний військовий потенціал, велику кількість військ, готова зазнати значних втрат і готова завдати жахливих страждань українському народу".
Цікаво! Столтенберг повідомив, що 2022 рік стане восьмим поспіль роком збільшення витрат на оборону в Європі та Канаді. До кінця року НАТО витратить понад 350 мільярдів доларів США додатково на оборону.
Та пояснив, що наразі найкращим способом досягнення миру та суверенності України є широка військова підтримка нашої країни.
НАТО не бере участі у війні
У НАТО неодноразово наголошували, що є союзниками України у війні проти Росії, однак, не учасниками.
З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну у НАТО намагалися тричі вийти на зв'язок з начальником генштабу збройних сил Росії Валерієм Герасимовим. Після тривалої мовчанки він відповів. Мовляв, погоджується із важливістю наявності контактів між військовими, однак заявив, що Росія вважає НАТО – стороною конфлікту.
Загалом, нічого дивного, у своїх пропагандистських наративах Росія постійно повторює, що воює не лише з Україною, а й начебто НАТО. Власне, це й стало однією з названих причин вторгнення – розширення лінії НАТО, тобто виступу України до Альянсу.
І нічого, що поблизу Фінляндія та Швеція, які теж на шляху до вступу у НАТО.
Важливо! НАТО активізувалось після влучання ракет на території Польщі, внаслідок чого загинули двоє поляків. Оскільки Польща є країною-учасницею НАТО та перебуває під захистом Альянсу, інцидент не міг не викликати резонансу та нових рішень НАТО. Наразі офіційна версія – впали ракети української ППО. Тож, по факту – Росія не атакувала навмисно країну НАТО. Тож, "вписуватись" країни-учасниці Альянсу не будуть, як і закривати небо над Україною. Водночас стало відомо, що Польща встановить ППО "Патріот" на кордоні з Україною, що частково захищатиме й наші території, військові об'єкти.