Камені в нирках – патологія, про яку людина може навіть не здогадуватися до перших симптомів, наприклад нападів ниркової кольки та болю в ділянці попереку.
Основною причиною виникнення та розвитку сечокам’яної хвороби вважається порушення обміну речовин, що призводить до утворення нерозчинних солей, що формують каміння.
Медики назвали основні продукти, які можуть провокувати виникнення каміння у нирках.
- Сіль
Найчастіше проблеми з травним трактом виникають через надмірну кількість солі в раціоні. Навіть якщо ви свідомо не додаєте сіль до страв, слід пам’ятати, що вона у великих кількостях присутня у всіх напівфабрикатах та деяких солодощах. Надлишок солі в організмі також призводить до гіпертонії та збільшення зайвої ваги.
- Червоне м’ясо
Білок та жир тваринного походження також збільшують ймовірність розвитку сечокам’яної хвороби та ушкодження нирок. Вся справа в тому, що організму дуже важко позбавлятися компонентів таких продуктів, на кшталт пуринів і сечової кислоти. Ці шкідливі речовини провокують як утворення каменів, а й розвиток подагри. Пурини також містяться в спаржі, бобових та капусті. Людям, схильним до сечокам’яної хвороби, краще скоротити споживання цих продуктів, наголошують медики.
- Кофеїн
Більшість людей, що п’ють каву щодня, адже вона надає бадьорості і допомагає прокинутися, не вони й не підозрюють, що має і побічні ефекти. Один з них полягає в тому, що кава змушує нирки працювати посилено, що різко збільшує ризик утворення в них каміння. Слід пам’ятати, що кофеїн міститься не тільки в каві, але також у чаї та солодкому газуванні. Такі напої підвищують рівень кальцію в сечі, що згодом загрожує розвитком ниркової недостатності.
- Штучні підсолоджувачі
Як правило, їх застосовують для виготовлення десертів, напоїв, а також усіх продуктів із позначкою “низькокалорійний” та “дієтичний”. Деякі вважають, що такі продукти корисніші за цукор, проте насправді вони мають безліч побічних ефектів, у тому числі появу каменів у нирках та погіршення роботи цього органу.
- Морепродукти
Люди, схильні до сечокам’яної хвороби, повинні відмовитися від вживання продуктів, які містять оксалати. Ця речовина сприяє накопиченню натрію та кальцію в нирках. Однак джерелами оксалатів є не тільки морепродукти, але також зелені листові овочі, шоколад, горіхи, пшеничні висівки, буряк, печінка, селера. Денна норма оксалатів має перевищувати 50 мг, підкреслюють медики. Зменшити засвоєння цієї речовини можна за допомогою багатих на кальцій продуктів.