Коли твій сусід – країна-терорист Росія, потрібно бути винахідливим. Так після масованих обстрілів інфраструктури, українцям доводиться жити у нових реаліях.
Часто – без електрики й інтернету. Аби робота не простоювала, компанії почали купувати генератори, Starlink і обладнання, що працює від павербанків.
А як бути тим, хто працює віддалено? Якщо немає можливості орендувати місце в open space чи щодня бігати по кав’ярнях, як тимчасове рішення, можна скоротити витрати заряду на девайсах, розповідає UAportal. Одразу зауважимо, що наші поради підходять у тих випадках, якщо немає світла по 3-4 години (не довше!).
Розумне енергоспоживання
Щойно вимкнули світло, переключіть пристрій на режим заощадження енергії. Для цього натисніть піктограму "Акумулятор" у нижній панелі завдань і перемістіть повзунок до значення "Найкращий час роботи акумулятора". Додатково оберіть режим економії заряду: натисніть "Пуск", "Налаштування", "Система" і "Акумулятор". Тут оберіть автоматичне увімкнення режиму, коли заряд батареї впаде до певного рівня. Після цих маніпуляцій автоматично знизиться яскравість екрана і ви зможете використовувати ноутбук довше.
Менше зайвого
Обов’язково закрийте непотрібні програми і вкладки у браузері. Ще радимо вимкнути повідомлення і віджети, видалити непотрібні файли та очистити кеш. Якщо цього не зробити, то все зайве лише гальмуватиме роботу ноутбука. Коли немає потреби у Bluetooth, Wi-Fi та вебкамері, вимкніть їх. Найлегше це зробити, увімкнувши режим "польоту" (піктограма з літаком). Це додасть трохи часу автономної роботи.
Вимкнення додаткових графічних ефектів
Якщо у вас Windows, то клацніть правою кнопкою по значку "Цей комп'ютер", далі – "Властивості", "Додаткові налаштування системи", "Налаштування…". Під вкладкою "Візуальні ефекти" оберіть "Налаштувати на продуктивність" та "Ок".
Для Mac OS виконайте наступний алгоритм дій. Зайдіть у "Системні налаштування", далі – "Універсальний доступ", "Монітор" і "Зменшити прозорість".
Комфортні умови
Пристрій треба захищати від впливу прямих сонячних променів, а також джерел тепла (обігрівача, батареї). Також ні в якому разі не ставте увімкнену техніку на подушку, ковдру або на іншу м'яку поверхню, яка може нагріватися. Дотримуючись цих правил, ноутбук оптимально працюватиме. А от спека чи сильних холод збільшують активність роботи батареї.
Периферійні пристрої
Якщо вам доводиться працювати за ноутбуком, коли немає світла, оптимізуйте периферійні пристрої. Тобто вимкніть зовнішні пристрої, які тягнуть заряд батареї (USB-миша, портативні жорсткі диски, USB веб-камери тощо). Також якщо ви не плануєте слухати аудіо чи дивитися відео, вимкніть звук.