Росіяни вже майже рік тиснуть на білорусів, щоб останні долучилися до бойових дій проти ЗСУ.
Загарбникам все одно на якій ділянці фронту це відбудеться, чи на білорусько-українському кордоні, чи на Півдні України.
Росія й далі посилюватиме тиск на Білорусь, щоб вона офіційно долучилася до війни проти нашої країни. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
Коли може початися наступ, якщо Путін дотисне Лукашенка
Так, росіянам потрібно продати бодай якийсь "позитивний момент" своєму електорату, пов'язаний з війною проти України. Це може бути як вступ білоруських військових у бойові дії, так і повна анексія Білорусі та створення спільної держави або входження останньої до складу Росії. Тобто країна-агресорка може діяти як у випадку з українським півостровом Крим та ще 4 нашими областями.
Тут є кілька варіантів і всі вони можуть обговорюватися під час візиту російського диктатора Владіміра Путіна до Білорусі, що відбудеться вже завтра, 19 грудня.
До цього часу Білорусь зможе зібрати свій мобілізаційний ресурс. Утім, найближчим часом проблема від білоруських військових найімовірніше не буде.
Якщо не вийде використати білорусів, то хоч територію їхньої країни
Водночас є інший варіант, пов'язаний з повторенням нападу російських військ на Україну з території Білорусі. Як це було на початку повномасштабного вторгнення в лютому.
На його думку, навіть для виконання такого плану очільнику Кремля знадобиться час – щонайменше 2 – 3 місяці. За цей час країна-агресорка зможе перекинути свої війська.
Чому Білорусь поки не готова до протистояння з Україною
Наразі білоруси не готові до прямого зіткнення з українською армією. Насамперед кількісно, оскільки зараз країна має готових близько 15 тисяч осіб.
"Ця кількість військ є недостатньою для виконання будь-якого наступального завдання", – пояснив Світан.
За його словами, для того, щоб здійснити наступ на Україну білорусам треба підготувати військо близько 60 – 70 тисяч військових. Їхній мобілізаційний резерв має таку кількість військових.
"Загалом технічна готовність запустити це процес у Лукашенка є. Він зможе набрати на весну певну кількість військ", – підкреслив військовий експерт.
Що може завадити Лукашенку долучитися до війни
Окрім того, ще є три фактори, які впливають на можливість вступу Білорусі у війну, а саме:
- немає політичної готовності;
- немає ухвалення рішення щодо самих військ, тобто може бути внутрішній опір білоруських військових щодо вступу у війну;
- білоруський народ точно проти війни з Україною.
За його словами, самопроголошений президент Білорусі буде ніби затиснутий між двома вогнями. З одного боку, це білоруський народ та його суспільна думка, а з іншого – тиск російського військово-політичного керівництва.
Візит Путіна до Білорусі: що відомо
Російський диктатор прибуде до Білорусі 19 грудня. Під час свого візиту він зустрінеться з Алєксандром Лукашенком. Аналітики з Інституту з вивчення війни вважають, що він намагатиметься тиснути на Лукашенка, щоб той пішов на поступки російсько-білоруської інтеграції.
Командувач Об'єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв зазначив, що у Путіна є чітка мета візиту до Білорусі. Він намагатиметься переконати Лукашенка долучитися до операції на суходолі.
Зауважимо, що востаннє Путін зустрічався з Лукашенком у Мінську ще у 2019 році. На зустрічі також будуть присутні міністри оборони Білорусі та Росії Віктор Хренін та Сєргєй Шойгу.