Незвичайна історія із стягненням боргів сталася у Вітебську. Боржник, не бажаючи платити, намагався вирішити проблему різними способами, навіть розлучився з дружиною, але в підсумку гроші все-таки стягнули. Подробиці повідомила міська прокуратура.
Житель Вітебська залишився в боргах перед своїм навчальним закладом — мабуть, не відпрацював розподіл, тому повинен був відшкодувати витрати на його навчання. Розмір боргу становив 7201 рубль.
Чоловік виплачувати його не поспішав — вносив зовсім маленькі платежі, що судові виконавці розцінювали як спробу затягнути повернення боргу. Вони вирішили стягнути гроші за рахунок майна витеблянина.
Однак ніякий чисто своєї власності у нього не виявилося — автомобіль 2019 року випуску був у спільній власності з дружиною.
Тоді судові виконавці вирішили повернути борг за рахунок тих часткою майна, які були у власності у чоловіка: його з дружиною машину могли б продати, дружині віддали б вартість її частки, а з частки чоловіка відняли суму боргу.
Коли подружжю повідомили про такий план дій, у них виник власний контрплан. Вже через два дні вони уклали між собою шлюбний договір, за яким машина, а також спільно нажиті гроші та цінні папери переходили у власність дружини.
Судовим виконавцям такий перебіг подій не сподобався, і вони звернулися в прокуратуру. Та провела перевірку. Виявилося, що по суті в сім'ї нічого не змінилося: боржник продовжує користуватися машиною, а дружина на ній майже не їздить, це підтвердили і сусіди, і постанови про штрафи за порушення ПДР. Самі подружжя це не заперечували. Співробітники прокуратури прийшли до висновку, що шлюбний договір уявний і був укладений лише для виду — не щоб насправді передати майно, а для виведення його зі спільної власності — щоб його не могли вилучити в рахунок боргу.
Прокуратура подала в суд позов для визнання шлюбного договору недійсним. Але подружжя пішли на крайній захід, щоб відстояти своє, і, не чекаючи суду, пішли в ЗАГС і розлучилися. На їх думку, це повинно було довести, що шлюбний договір укладався саме з урахуванням майбутнього розлучення, а не фіктивно. Однак схема не спрацювала. А переконливо пояснити, чому вони вирішили укласти договір саме через два дні після повідомлення від судового виконавця, подружжю не вдалося.
Зрозумівши, що нічого не вийшло, вирішив не чекати, поки його машину продадуть з аукціону, а сам віддав судовим виконавцям весь залишився борг — більше 6000 рублів. Виробництво було закрито, і навчальний заклад відкликав свій позов.