Білорусь залучена у війну проти України від самого початку повномасштабного вторгнення. Але Україна не може протидіяти авіації, яка працює на території сусідньої країни, тому що літаки летять на великій відстані від державного кордону.
Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
За даними Ігната, таких літаків багато, йдеться про щонайменше 10. Такі літаки не тільки на території Білорусі, але вони літають і в Чорному та Азовському морях. Також у Росії є кілька літаків-ретрансляторів Іл-22.
“Тому те, що Білорусь надала окупантам спочатку свою територію, це залишається фактом. Звідти по нас стріляли “Іскандерами” у великій кількості, і балістичними ракетами “Іскандер”, зокрема і по столиці, і по інших регіонах. Звідти заходили війська, звідти літала саме з аеродрому “Барановичі” та інші, які у них там є, літали винищувальна авіація, тактична авіація, штурмовики, бомбардувальники. Заходили вони як по годинах через річище Дніпра, щоб бути менш помітними, звідти летіли сотні вертольотів для того, щоб захопити Київ. Ми все це пам’ятаємо, все це знаємо. Білорусь втягнута у війну від самого початку, тому ілюзій ні в кого ніяких немає. І тому й посилюватися потрібно на цьому напрямку”, — каже речник командування Повітряних сил ЗСУ.
Він нагадав, що загрози, які лунають від Білорусі, озвучують офіційні речники Міністерства оборони та Збройних сил України.
“Тому нам, Повітряним силам, теж потрібно готуватися, щоб відбивати і можливі, гіпотетичні повітряні атаки і з цього напрямку. Як ми знаємо, територія Білорусі не раз використовувалася для прольоту там російських ракет Х-101, Х-555 для того, щоб зайти з напрямку Волинської та Рівненської областей для ураження там цілей, також цілей у Львівській області. Такий самий принцип — окупанти використовували територію Молдови. Видно, вони взагалі за країну не вважають Молдову і через її повітряний простір летіли ракети і вже виходили до Вінницької області. І ми бачили наслідки цих атак, коли уламки падають на територію цих держав. Ось вам і вся історія з Росією”, — резюмував Юрій Ігнат.