Створення ОСББ: мета та етапи, ключові питання
Створення ОСББ – це процес юридичного оформлення бажання співвласників багатоквартирного будинку самостійно управляти своїм побутом, контролювати якість наданих комунальних послуг та розпоряджатися фінансовими ресурсами. Він повністю регламентується національним законодавством і в цілому не представляє складнощів. Розглянемо детальніше, як це відбувається.
Як створити ОСББ?
Процедура створення ОСББ детально розписана у національному законодавстві. Загалом, можна виділити 5 основних етапів:
- Формування ініціативної групи. Її задача – розпочати процес і підготувати проведення загальних зборів усіх мешканців будинку;
- Проведення загальних зборів. Вони мають проголосувати за створення ОСББ простою більшістю голосів;
- Вибори правління. Зазвичай їх обирають серед мешканців будинку, але насправді у національному законодавстві жодних обмежень щодо того, хто може стати членом правління (і забігаючи наперед – його головою – немає);
- Обрання голови правління ОСББ. Його обирають члени правління;
- Юридичне оформлення створення ОСББ. Мова йде про заповнення спеціальних документів та їх затвердження у відповідних органів влади.
Усі питання детально регламентовані національним законодавством, і проблем із проходженням процедури створення ОСББ не має виникати. Додаткову інформацію ви можете знайти на спеціальних сайтах – є спеціальні ресурси, повністю присвячені питанням створення, управління та діяльності ОСББ. Там ви знайдете відповіді на усі свої питання та зможете підвищити якість керування спільною власністю.
Створення і діяльність ОСББ: на що звернути увагу
Додатково потрібно розглянути особливості створення асоціації ОСББ. Це юридична особа, яка має право офіційно представляти законні інтереси об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Це більшою мірою бюрократична процедура, тому головне – правильно заповнити документи та пройти усі процедури, регламентовані законом. До цього процесу можна залучити юриста, проте не обов’язково – можна впоратись і самостійно, маючи мінімальний досвід адміністративної діяльності. Можна звернутись до стороннього юриста, а оплатити його послуги із спільного бюджету ОСББ. Окрім того, в інтернеті є спеціальні інформаційні портали, присвячені усім нюансам створення, діяльності та управління ОСББ, на них ви знайдете відповіді на усі свої питання.