Щодо санкцій проти Росії, то у Європи іноді є проблеми з політичною волею. Адже дуже часто певні підсанкційні товари виявляються, як в Росії, так і в Іран.
Про це в ефірі 24 каналу розповів головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус. Він зазначив, що шляхи, аби обійти санкції, все ж є.
За його словами, Туреччина думає, що вона стане газовим хабом. Це буде означати, що Росія задешево продаватиме їй газ.
"Плюс Туреччина акумулюватиме у собі газ з інших джерел, а далі вже продаватиме Європі. Проте Європа не дуже сильно потребує цього газу. Коли Туреччина це зрозуміє, одразу відмовить Росії в подальшому глибокому співробітництву", – пояснив Іван Ус.
Він додав, що Туреччина не захоче втрачати кошти, адже їй зараз не до цього, враховуючи економіку.
Іван Ус повідомив, що також Індія збільшила закупівлю водню з Росії, який хоче перепродавати. Коли ринки будуть переповнені, то вона також не буде співпрацювати.
Санкційна політика проти Росії
Експерт пояснив, що теорія санкційної політики полягає в тому, що завжди щось повинне лишатися, аби постійно нарощувати. Не можна задіяти одразу всі санкції й чекати, коли нарешті вони дотиснуть країну. Адже вона постійно адаптовується до них.
"Зараз маємо вже 9 пакетів санкцій й сподіваюся, що 10 вже буде протягом січня – лютого цього року. Всі ці санкції це тактика сотень чи тисяч малих порізів", – зазначив Ус.
Він зазначив, коли сама Росія заявляє про те, що буде виробляти автівки моделей 1980 років, – це фактично натяк на те, що вони повертаються у той Радянський Союз, про який розповідали.
"Зараз будемо дивитися як вони (росіяни – 24 канал) витримають цей рік. Адже ще є проблема, наскільки їх нові партнери захочуть з ними мати більш тісні відносини. Адже в Китаї є свої проблеми, в Туреччині інфляція велика. Частково через ці проблеми вони ще співпрацюють, адже думають, що можуть на Росії заробити", – повідомив експерт.