Не можливо уявити сучасний світ без телефонії та інтернету. Майже кожному, в кого дома проведено кабельне телебачення або всесвітня мережа добре відомо, що інформація передається через спеціальні дроти, які проводять по квартирі або будинку у потрібні точки. Яким буває обладнання та скільки коштує можна подивитись за посиланням https://gazik.ua/catalog/merezheve-obladnannya/.
Якість зв’язку залежить не тільки від того, який канал або послуги пропонує певна компанія, а і від того, наскільки правильно та відповідно підібрана техніка, що його забезпечує. У Gazik можна швидко та зручно знайти все необхідне як для особистих потреб, так і для професійного обслуговування та прокладання комп’ютерних мереж.
З чого складається мережа
Мережеве обладнання - це всі пристрої, завдяки яким і працює комп’ютерна сітка. Вони поділяються на два типи:
- Активне, яке має певні «інтелектуальні» функції та може бути запрограмовано (маршрутизатор та світч);
- Пасивне, що є протилежністю активного за характеристиками (кабелі, розетки, панелі, хаби, шафки для монтажу та інше).
До необхідного обладнання часто також відносять адаптери для ПК, багатопортові мости (від 4 до 32), роутери (виконує роль мереживого фільтру для трафіку та розполіденні ІР-адрес, ретранслятори (розширюють та вдосконалюють покриття та можуть слугувати якісною заміною дротового з’єднання), медіаконвертери (має 2 порти та перетворює один тип середовища передачі даних у інший, трансформує сигнал крученої пари для оптоволокна).
Як підбирають мереживе обладнання
Головним критерієм є мета використання. Одна справа – поєднати два ПК для передачі даних та ігор. Для цього багато не потрібно: 2 адаптори та кручена пара між ними. А ось при виборі Wi-Fi роутера більш зручним та функціональним буде той, що має не один LAN-порт.
Перед придбанням уважно вивчіть наступні моменти:
- Швидкість, з якою буде працювати внутрішня мережа та відбуватись доступ до зовнішніх каналів зв’язку (кабелі, роутери та інше приладдя повинно мати не меншу пропускну здатність, ніж канал, який пропонує провайдер);
- Необхідність додаткових налаштувань на обладнанні (VPN, VLAN тощо);
- Наявність необхідних типів підключення (кабель, оптика, бездротове підключення та інше);
- За необхідністю – можливість дистанційного керування.
Залежно від специфіки, мережеве обладнання може використовуватись як для особистих потреб (для дому, для маленького робочого місця), так і у промислових розмірах (офісні приміщення, спеціальні підприємства). Домашня мережа не потребує дорогої та складної конфігурації, тому устаткування коштує не дорого, але воно виконує найпростіші необхідні функції. Техніка для підприємств та офісних будівель має перед собою специфічні задачі та здатна витримувати велике навантаження та одночасний потік користувачів.