Температура довкілля має бути високої, інакше сон вийде неповноцінним.
Ведучий телепрограми «Про найголовніше» та лікар Сергій Агапкін розповів, що звичка спати у теплій кімнаті може призвести до розвитку хронічної втоми та підвищеної нервозності.
Лікар повідомив, що температура в кімнаті під час сну не повинна перевищувати 23°C. Втім, спати в надто холодній кімнаті теж не варто – нижня межа має бути на позначці 16-19°C.
Пов’язане це правило із природною терморегуляцією нашого тіла. Коли ми спимо, температура нашого тіла знижується. Якщо в кімнаті при цьому буде надто спекотно, то повітря почне дратувати слизову оболонку носоглотки. Це призведе до того, що людина гірше висипатиметься, у зв’язку з чим у неї часто буде поганий настрій, підвищена дратівливість та погіршена працездатність.
Однак є категорія людей, яка виграє від підвищення кімнатної температури. Дослідження Інституту епідеміології та охорони здоров’я у Великій Британії показало, що збільшення температури в кімнаті дозволяє знизити артеріальний тиск . Особливо це помітно в холодні місяці, коли гіпертонія є найбільш небезпечною для організму.