Кандидат медичних наук, лікар-кардіолог Ганна Кореневич розповіла про те, що таке тромби в серці, як це з’являється і які має ознаки, а також поділилася профілактикою цього захворювання.
Вона повідомила, що в першу чергу тромби у серці утворюються в коронарних артеріях, що живлять серцевий м’яз.
Саме в коронарних артеріях найчастіше трапляється відкладення бляшок холестерину, які під впливом запалення лопаються, наприклад під час коронавірусної інфекції. Далі утворюються тромби та розвивається некроз серцевого м’яза, що призводить до інфаркту міокарда.
Кардіолог повідомила, що захворювання це дуже серйозне, яке щороку забирає життя близько одного мільйона людей.
«Під час розвитку в коронарних артеріях тромбозу людина починає відчувати болі, що давлять стискаючі груди, що тривають близько 15 хвилин, з’являється слабкість і пітливість, страх смерті, задишка, нудота і блювання. Людина може почати задихатися і, якщо ці болі тривають понад 15 хвилин, то найправильнішим рішенням у цьому випадку буде це викликати швидку допомогу», — розповіла вона на своєму YouTube-каналі.
Другим варіантом утворення тромбу в серці кардіолог назвала миготливу аритмію. Це поширене порушення ритму серця, що прогресує з віком — чим людина старша, тим вищий ризик для даного захворювання, що передається у спадок. Лікар описала особливість миготливої аритмії – передсердя скорочуються хаотично, а шлуночки – як у звичайної здорової людини. Сама аритмія здоров’ю людини не загрожує, але в цей момент у передсердях можуть утворюватися тромби під час порушення ритму серця.
«Якщо напад миготливої аритмії триває менше ніж 24 години, то ймовірність тромбозу низька, якщо більше, то лікарі, як правило, навіть не намагаються відновити таке порушення ритму серця, але намагаються дати пацієнтові коагулянти для розчинення всіх тромбів. Лише потім розпочинають відновлення ритму», — доповнила вона.
Часто пацієнти починають більше доби чекати, що аритмія сама по собі пройде, але краще в таких випадках відразу звертатися за медичною допомогою. Ганна Кореневич додала, що ці напади виникають безсимптомно, і пацієнти просто про них не знають.
«Перша ознака того, що у них є миготлива аритмія — це інсульт», — сказала лікарка.
Вона підсумувала, що якщо пацієнт зазнає вираженого дискомфорту, неритмічного серцебиття, слабкості та задишки, то він повинен терміново звернутися за медичною допомогою. Далі настає відповідальність лікарів. Кардіолог закликає звертати увагу на своє серце для запобігання розвитку тромбозу.