Все нове — це давно забуте старе. Ця приказка якнайкраще характеризує популярний сьогодні RF-ліфтинг. Вперше радіочастотні хвилі почали використовуватись за медичним призначенням ще в 1905 році. З їх допомогою лікували захворювання внутрішніх органів. Потім майже через 100 років, у 2004 році, радіочастотами почали впливати на підшкірно-жирову клітковину. Так почалась ера безопераційної підтяжки в пластичній хірургії.
Особливості підтяжки RF-хвилями
Процедура здійснюється за участю двох електродів — позитивного та негативного. Заряд, який між ними проходить, не розповсюджується на навколишній простір. В RF-ліфтингу може використовуватись різна кількість електродів, і від цього залежить призначення процедури та її ефективність.
Основні види RF-ліфтингу:
- Монополярний — його дія базується на активації одного електрода, завдяки чому на тканини впливає максимальна сила електромагнітних імпульсів, які проникають в шкіру на глибину 2–3 см. При цьому інтенсивність ліфтингу може контролюватись, завдяки чому обробляються як делікатні ділянки на обличчі, так і більші зони на животі чи сідницях. Саме такий метод застосовують в клініці ANACOSMA в Києві. Дізнатись більше про процедуру та записатись на попередню консультацію можна за посиланням https://anacosmo.ua/meditsinskaya-kosmetologiya/monopolyarnij-rf-lifting-agnes/.
- Біполярний — відрізняється одночасним використанням двох електродів, які розташовані в рядок. Через це дія електромагнітних хвиль поширюється більше в горизонтальній площині. Також на такому апараті дуже легко допустити перегрів тканин, хоча глибина проникнення радіочастот при необхідності контролюється. Біполярний RF-ліфтинг дешевший, але й ефективність не настільки помітна, як після монополярної підтяжки.
- Мультиполярний — чимось подібний на біполярний, оскільки використовується три та більше електродів, між якими «перебігають» імпульси. Маніпули таких апаратів мають більшу площину взаємодії зі шкірою, тому їх частіше використовують для обробки сідниць, стегон, живота.
Пацієнтам зазвичай важко зорієнтуватись, на якому апараті краще проходити ліфтинг, тому здебільшого беруть до уваги вартість процедури. Та згідно з коротким описом основних видів RF-ліфтингу стає зрозумілим, що варто віддавати перевагу якіснішій, хоч і дорожчій монополярній радіохвильовій підтяжці. В будь-якому разі краще спочатку проконсультуватись зі спеціалістом.
Головні показання та протипоказання до RF-ліфтингу
В основному процедура показана при:
- післяопераційних шрамах та рубцях;
- дрібних зморшках на шкірі тіла та обличчя;
- жирових відкладеннях на невеликих ділянках;
- зниженій еластичності шкірних покривів;
- післяпологових розтяжках;
- птозі м’яких тканин.
Не застосовують RF-ліфтинг під час вагітності, лактації, вірусних та інфекційних захворювань. Протипоказанням є також хронічні патології важкого протікання та онкологія.