Європейський Союз готує 11-й пакет санкцій проти РФ за її вторгнення в Україну. Він розширить наявні обмеження і закриє можливості для їхнього обходу.
Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час брифінгу в Києві, де напередодні перебувала з офіційним візитом. Головні заяви президентки Єврокомісії повідомив FREEДОМ.
За словами Урсули фон дер Ляєн, черговий санкційний пакет міститиме три ключові елементи:
- перший — уточнення чинних інструментів, додавання більшої кількості продуктів до заборони ЄС на транзит;
- другий — пропозиція нового інструменту для боротьби з обходом санкцій;
- третій — пропозиція заборонити “тіньові” організації з Росії та третіх країн, які навмисно обходять санкції ЄС.
Зазначимо, що пропозицію очільниці Єврокомісії щодо 11-го пакету санкцій було розіслано державам-членам.
Європейські цінності та благополуччя на континенті можуть бути реалізовані для Європи тільки разом з Україною, а Росія вже програла, заявила Урсула фон дер Ляєн.
“Вони (Росія — ред.) бояться того успіху, який ви уявляєте, і прикладу, який ви показуєте, вони бояться вашого шляху до Європейського Союзу. Але агресор уже драматично програв. Україна витримала напад і успішно відбивається. Насамперед тому, що як вільне суспільство Україна може розраховувати на невичерпну хоробрість свого народу”, — резюмувала фон дер Ляєн.
Вона поінформувала про ініціативу надання боєприпасів Україні від ЄС. Це, за словами голови Єврокомісії, сьогодні є пріоритетом.
Європейський Союз реалізує програму забезпечення ЗСУ боєприпасами трьома шляхами. Найшвидший — негайна передача снарядів із запасів країн-членів ЄС.
“Ми виділили на це 1 млрд євро, і це працює. В Україну було поставлено або перебуває в дорозі значна кількість боєприпасів, але потрібно зробити більше і негайно. Тому другий напрямок, за яким ми домовилися минулого тижня, — це виділення 1 млрд євро на закупівлю державами-членами ЄС боєприпасів калібру 155 і 152 мм. Аби прискорити цю роботу, допоможе третій напрям — нарощування і розширення виробництва боєприпасів країнами-членами ЄС”, — заявила фон дер Ляєн.
Президентка Єврокомісії наголосила: Євросоюз продовжить фінансову підтримку України і вже розпочав роботу над допомогою після 2023 року.
“У нас заплановано пакет на 18 млрд євро допомоги на весь 2023 рік, з яких ми вже розподілили 6 млрд євро. Це значний внесок у подолання Україною дефіциту бюджету. Але, звісно, ми вже працюємо над фінансовою підтримкою, яку надаватимуть після 2023 року”, — повідомила очільниця Єврокомісії.
Урсула фон дер Ляєн і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua
На брифінгу в Києві вона ще анонсувала спільну платформу України та Євросоюзу з експорту агропродукції.
“Нагальний пріоритет зараз полягає в тому, щоб імпорт зерна йшов безперешкодно і за найменших можливих витрат. Це вимагає тісної співпраці різних зацікавлених сторін. Тому ми створимо спільну координаційну платформу, щоб зробити “шляхи солідарності” повністю функціонуючими”, — резюмувала Урсула фон дер Ляєн.
Нагадаємо, це п’ятий, від початку повномасштабного вторгнення Росії, візит Урсули фон дер Ляйєн до України. Під час попереднього у лютому вона разом із головою Української держави Володимиром Зеленським та президентом Євроради Шарлем Мішелем за підсумками саміту “Україна — ЄС” схвалили спільну заяву.