Ринок праці в Україні значно зміниться після перемоги над Росією. Країна перебуватиме в періоді активного відновлення, а значить зростатиме попит на інженерів, техспеціалістів, а також досвідчених менеджерів. Крім того, актуальними залишаться IT та медична сфери.
Про це розповіли спеціалісти з працевлаштування. Так, економіст і вчений Роман Шеремета вважає: є три стратегічно важливі сектори, яким будуть потрібні співробітники. Це:
- військово-промисловий комплекс та все, що з ним пов'язано;
- IT-галузь;
- авіа- і космічна промисловість.
Однак це далеко не все. "Будуть актуальними професії, пов'язані з розвитком України. Це інженери конструкцій, дизайнери, які можуть розробляти схеми, карти. Також потрібні для відновлення України фахівці з агропромисловості та розмінування", – зазначає Шеремета.
Не залишаться "за бортом" і фахівці з проєктного менеджменту. Як зазначає економіст, в Україні будуть десятки тисяч проєктів, які потрібно буде довести до кінця.
Крім того, будуть потрібні фахівці робітничих професій, додає керівна партнерка Havas Creative Group Ukraine Наталія Морозова. І йдеться не лише про сферу будівництва, наголошує спеціалістка.
"Також знадобляться люди, які вміють і можуть працювати із західним бізнесом, з донорськими організаціями. Нові компанії будуть конкурувати з тими, хто вже присутній на нашому ринку, тому матимуть попит також фахівці з реклами та комунікацій", – впевнена Морозова.
Окремо експерти виділяють сферу IT та високих технологій. Очікується, що таких професіоналів не вистачатиме, через що вони стануть особливо цінними. "Особливу увагу хочу приділити спеціалістам, яких зараз мало навіть у світовому масштабі. Це фахівці зі штучного інтелекту (ШІ), що здатні підвищити ефективність майже будь-якої роботи", – додає Морозова.
Медична сфера завжди залишається актуальною. Тому і в лікарів не виникне проблем із пошуком роботи і після війни.
Також українцям необхідно враховувати нові професійні стандарти. Їх перерахувала HR-експертка Любов Вікторенко:
-
-
- англійська мова – знання міжнародної мови стане ще актуальнішим, без неї отримати хорошу посаду вже не вийде;
- конкурентне середовище – на ринок України почнуть виходити міжнародні компанії, проєкти та фонди, це означає, що українським професіоналам доведеться конкурувати і з ними;
- постійне самовдосконалення - експертка впевнена, що вчитися доведеться постійно, тому що у всіх сферах запроваджуватимуться міжнародні стандарти;
- культурні відмінності – у зв'язку з можливим напливом іноземних компаній знадобиться готовність до роботи з людьми різних культур, з відмінними від наших підходами до вирішення робочих завдань та комунікації.
-