Ситуацію, що склалася в ООН, потрібно змінювати, нинішній механізм безпеки практично не працює. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.
Щодо того факту, що у Twitter ООН опублікували повідомлення про “День російської мови”, коли вже було відомо про підрив росіянами Каховської ГЕС, то, на думку політолога, це свідчить про забюрократизованість і неповороткість структури цієї організації.
Він також зазначив, що серед основних цілей ООН називаються боротьба з різними кризами, з голодом, а при цьому серед постійних членів ООН не представлені Південна Америка, Африка, а Азія представлена тільки Китайською Народною Республікою.
“Вийшло так, що тільки війна на європейському континенті, яку розв’язала Російська Федерація проти України, й, по суті, найбільша війна після Другої світової ці всі питання висунула на перший план. І саме Україна як країна, яка зараз перебуває в центрі уваги світу і бореться з агресором… Україна дійсно може висувати різні ініціативи і нас чують”, — сказав Левусь.
Водночас він вважає, що навряд чи щось зміниться до того моменту, поки не закінчиться війна. Однак питання і пропозиції України, зокрема й щодо формування нового механізму безпеки, були почуті.
“Але все-таки, на жаль, виходить так, що, найімовірніше, до того моменту, як Росія зазнає поразки, навряд чи ці зміни відбудуться, тому що все-таки є практика, є Рада безпеки ООН, є ООН, які загалом досить погано реагують на виклики. Ба більше, досить абсурдно виглядає ситуація, оскільки принципи ООН, принцип визнання територіальної цілісності країн щодо України порушує саме постійний член Ради безпеки ООН, Росія, яка бере й просто змінює явковим порядком кордони, починаючи з 2014 року. Але, з усім тим, виходить так, я думаю, що це станеться після поразки Росії. На жаль, тільки це можливо. Але ось саме Україна цей процес уже запустила”, — сказав Левусь.