Навіть у наші часи, коли суспільство наче добре обізнане в питаннях здоров’я, а трендом останніх років є здоровий спосіб життя і турбота про себе, багато хто нехтує регулярними візитами до офтальмолога. Чому так? А тому що міф про те, що до офтальмолога потрібно ходити лише людям з діагностованими вадами зору, досі популярний. Здебільшого люди чекають, коли зір і стан очей починає турбувати або ж взагалі роками не відвідують офтальмологічний кабінет, не викорстовують контактні лінзи для зору та окуляри.
Плановий візит до лікаря-офтальмолога потрібно робити щонайменше один раз на рік. Перевірка зору є передусім профілактичною процедурою, що призначена для оцінки стану зорової системи та своєчасного виявлення будь-яких порушень.
Ділимося конкретними «сигналами» того, що вам саме час потурбуватися про здоров’я своїх очей і піти на прийом до офтальмолога.
Відчуття зорового дискомфорту
Будь-які нетипові відчуття в очах є приводом проконсультуватися з лікарем. Це може бути печіння, біль, відчуття тиску в очах. Особливо варто звернути увагу на відчуття тиску — воно зазвичай локалізується наче всередині очей. Підвищений внутрішньоочний тиск може бути симптомом досить серйозних офтальмологічних захворювань, як-от глаукома.
Печіння та біль в очах є типовими симптомами комп'ютерного зорового синдрому. Цей синдром виникає у результаті постійного перенапруження очей через роботу за комп’ютером. Якщо ви щоденно багато часу проводите за монітором комп’ютера та інших гаджетів, дуже ймовірно, що ви маєте цей синдром.
Неприємні відчуття в очах, як одноразове явище, можуть свідчити просто про перевтому після важкого робочого дня і проходити без проблем. А от якщо подібні відчуття дискомфорту в очах є для вас чимось регулярним і звичним — якнайшвидше зверніться до офтальмолога.
Погіршення гостроти зору
Очевидним симптомом проблем із зоровою системою є погіршення гостроти зору. Воно може бути як раптовим і різким, так і поступовим і відносно повільним. Поступове падіння зору можна і не відчути в повсякденному житті, адже через повільну динаміку погіршення мозок встигає адаптуватися до змін у сприйнятті навколишньої картинки. Це небезпечно, тому що так можна роками не помічати проблему й впустити багато часу. Коли йдеться про зір та очі, своєчасність у виявленні порушень вкрай важлива.
Якщо вам стало важко бачити предмети на різних відстанях: далеко чи зблизька, без зволікань заплануйте візит до офтальмолога. Лише лікар зможе точно оцінити гостроту зору, діагностувати порушення та за потреби виписати рецепт на засоби корекції — окуляри та контактні лінзи.
Синдром сухого ока
Відчуття сухості очей супроводжує всіх, хто регулярно працює за комп’ютером чи просто багато часу проводить за екранами гаджетів. Багато хто вважає це несерйозним симптомом і в найкращому випадку використовує зволожувальні краплі для очей, а здебільшого просто ігнорує сухість очей.
Якщо довго ігнорувати сухість очей вона з часом переросте в синдром сухого ока (ССО). Цей синдром є патологічним станом, який в свою чергу може призвести до розвитку ще більш серйозних очних захворювань.
Як висновок варто зазначити, що до здоров’я очей варто ставитися уважно та придавати значення усім, навіть незначним симптомам. Навіть відносно незначні симптоми потенційно можуть призводити до сейорзних проблем.