Щоденне вживання бурякового соку пов'язане із зниженням ризику серцевих нападів, з'ясували фахівці Британського фонду серця. Результати дослідження були представлені на конференції Британського серцево-судинного товариства у Манчестері.
Щоденне вживання бурякового соку протягом шести місяців після встановлення стенту знижує ризик виникнення повторного серцевого нападу у пацієнтів із стенокардією.
Дослідники виявили, що у 16% із 300 пацієнтів зі стенокардією протягом двох років після встановлення стенту виникали серйозні проблеми із серцем або виникала необхідність проведення повторної процедури. Але коли пацієнти щодня вживали буряк, цей показник знизився майже до 7%.
Такий вплив бурякового соку вчені пояснюють вмістом у ньому неорганічного нітрату, це солі азотної кислоти. Це поживна речовина, яка перетворюється бактеріями у роті на нітрит. Він потім в організмі перетворюється на сигнальну молекулу оксиду азоту (NO). Вважається, що NO є причиною позитивного на кровоносні судини пацієнтів.
Команда планує найближчим часом розпочати масштабніше дослідження. Вони сподіваються, що у разі успіху буряковий сік можна буде призначити як лікування після імплантації стенту.