U-News » Суспільство » "Застосовують найефективнішу ракету". У ЗСУ розповіли, як створена, і як працює система ППО, що захищає Київ
Всі новини

"Застосовують найефективнішу ракету". У ЗСУ розповіли, як створена, і як працює система ППО, що захищає Київ

Будівництво комплексного протиракетного щита Києва почали у травні 2022 року. 

Доти протиракетна оборона столиці обмежувалася захистом стратегічних об'єктів. Про це в коментарі виданню The Economist, який опублікували 13 червня, розповів командувач повітряного командування "Центр" Повітряних сил ЗСУ, генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко.

Наразі систему протиракетної оборони Києва організовано пошарово, ешелонами, щоб забезпечити покриття, яке перекривається, різними засобами ППО, ідеться в матеріалі The Economist. Її база – потужні системи ППО, такі як Patriot, NASAMS та IRIS-T. Вони можуть обмінюватися даними одна з одною автоматично, поєднуючи зокрема свої радіолокаційні потужності, повідомляє видання.

Журналісти стверджують, що перша система Patriot стала на бойове чергування 21 квітня, друга – 27 квітня.

Окрім того, Україна, за даними The Economist, нещодавно завершила процес інтеграції інших комплексів, зокрема радянських "Буків" і С-300, у нову централізовану систему управління. Тепер, коли ціль ідентифіковано, проти неї застосовують найефективнішу в цій ситуації ракету, яка уражає її якнайдалі від міста, пояснює видання.

Першою лінією протиракетної (й особливо протидронової) оборони Києва є мережа мобільних артилерійських підрозділів. По суті це пікапи з кулеметами, установленими у вантажних відсіках, або з переносними зенітними ракетними комплексами (ПЗРК), пояснює видання. Більшість із них мають прилади нічного бачення та прожектори; у деяких є радари виявлення цілей, що низько летять.

Досвід українських військових демонструє, що Захід помилявся, прогнозуючи, нібито їхнє навчання роботі із сучасними комплексами ППО потребуватиме багато часу. Один зі співрозмовників The Economist розповів, що опановував ЗРК Patriot в Оклахомі (США) та Польщі три з половиною місяці замість звичайних шести.

Український підполковник Денис Смажний, координатор навчання українських розрахунків IRIS-T і NASAMS, вважає, що навіть це було "занадто довго". Відповідно до його досвіду, система IRIS-T виявилася "набагато менш складною", ніж система "Бук", із якою він працював раніше. Смажний пояснює, що "західні батареї переважно роблять усю роботу за вас".

The Economist зазначає, що зараз Україна завдячує своїй потужній протиракетній обороні новому західному устаткуванню. Але те, що ППО та країна зокрема взагалі вижили – це, як наголошує видання, заслуга українських воїнів, які у перші місяці війни майстерно використовували старі радянські системи, такі як "Бук", С-125 і С-300. Водночас у перші дні війни багато засобів ППО України було пошкоджено та знищено, нагадує видання.

Контекст:

  • У травні – червні російські окупанти стали активніше завдавати по Україні масованих ракетних ударів та ударів за допомогою дронів-камікадзе. Зокрема, у травні окупанти атакували Київ 17 разів і продовжили атаки у червні.
  • Російські окупанти випустили по Україні приблизно 1160 ударних безпілотників Shahed-136/131, майже 900 із них було збито. Про це розповів президент України Володимир Зеленський 24 травня. Відтоді були нові запуски дронів-камікадзе.
  • Лише протягом травня 2023 року Росія запустила понад 300 іранських безпілотників для ударів по території України. Про це 5 червня повідомило міністерство оборони Великобританії, посилаючись на дані розвідки.
  • Сили протиповітряної оборони знищили у повітряному просторі над Києвом у травні 2023 року сім аеробалістичних ракет "Кинджал", 13 балістичних ракет "Іскандер", 65 крилатих ракет Х-101, Х-555 і "Калібр" і 169 безпілотників, заявили у Київській міській адміністрації.
  • Наймасовішу атаку в червні окупанти здійснили вночі 6 червня. За даними Повітряних сил ЗСУ, збили всі 35 російських ракет.
  • Командир 96-ї зенітної ракетної бригади повітряного командування "Центр" ЗСУ Сергій Яременко 15 червня розповів, що ЗРК Patriot за місяць роботи знищив понад 80 повітряних цілей окупантів. Яременко додав, що 16 травня під час атаки окупанти майже одночасно застосували 16 балістичних ракет, більшість із них летіли прицільно на ЗРК Patriot. Усі цілі було знищено.
  • Сили ППО України в червні знищили 74% від крилатих ракет, які застосовують окупанти, і майже 60% ударних БПЛА, повідомили в Генштабі ЗСУ 15 червня.

16 червня окупанти знову спробували завдати удару по Києву з використанням ракет "Кинджал". Було знищено всі шість "Кинджалів", а також усі шість крилатих ракет морського базування "Калібр" і два розвідувальні безпілотники окупантів, повідомили у ПС ЗСУ.

Гордон

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
30 832
Медики назвали найкориснішу для здоров’я рибу
22 726
Як позбутися старечого запаху і звідки він з’являється уже після 40 років
21 878
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
20 912
У Мережі висміяли наречену з пишними формами через рвану сукню
16 552
Російському диктатору Путіну під час розповіді про “Орешник” руки “приклеїли” до столу
15 176
Лікар назвав ягоду, яка провокує проблеми зі здоров’ям у людей після 60 років
12 709
Вийшло не страшно, а смішно: у мережі з'являються меми про російський "Орешник"
11 463
Знайти 3 відмінності між картинками зможе лише найуважніший: складна загадка для розумників
11 313
Бабуся у масивних окулярах, яка не пам'ятає свій вік, несподівано стала зіркою мережі
11 058
Мама запитала 2-річну дочку, чи вона хороша дівчинка: такої відповіді ніхто не очікував
9 775
5 ознак захворювання печінки, які можна виявити на обличчі
8 028
Модний конфуз: дві акторки прийшли у схожих сукнях на світський захід
7 815
Буданов з'явився у STALKER 2 і дав цінну пораду росіянам: курйозне відео
0
Є важливі нюанси: чи можна використовувати рисову воду в саду та городі: головні нюанси популярного добрива
0
"Що мені з цим робити?": син втікача Потапа розповів про своє ставлення до хейту в бік батька:
0
Підготовка в декілька етапів. В ГУР розповіли про дрони, якими атакують Росію
0
Як доглядати за фіалками, щоб вони квітли цілий рік: поради квітникарям-початківцям
0
Як вирощувати полуницю на одному місці багато років
0
Мама запитала 2-річну дочку, чи вона хороша дівчинка: такої відповіді ніхто не очікував
0
Чоловік знайшов унікальний спосіб, як уникнути служби в армії
0
Уважно обирають оточення. Які знаки Зодіаку не бояться самотності
0
Астрологиня назвала знаки зодіаку, які стають нестерпними у старості
0
Названо найкращі кросовери, які водії не хочуть продавати навіть через 20 років
0
Медики назвали головні ознаки підвищення рівня естрогену у жінок
0
Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров
0
Лікар розповів про спосіб пити воду, який може стати загрозою для життя

Вживання надто великого обсягу води за короткий проміжок ...

Експерти назвали прості способи боротьби з передчасною еякуляцією

Італійські експерти розповіли, які прості способи можуть ...

Чи варто брати дітей на похорон рідних: що кажуть психологи

Рішення рідних, чи вести дитину на похорон, залежить від ...