Теорію про нормальність підвищеного тиску з віком спростовано. Про це повідомила медикиня ОКНП «Чернівецький обласний клінічний кардіологічний центр»
Доволі поширеною є думка, нібито з віком норма артеріального тиску 120/80 збільшується до 130-140/90. Проте за словами завідувачки загальнокардіологічного відділення №2 Катерини Коцюбинської, поняття вікової норми АТ у дорослих не існує.
Якщо раніше для людей віком від 40 до 60 років справді вважалося, що у нормі АТ складає 140/90 мм рт. ст., а для людей старше 60-ти років показники зростали до 150/90, то сьогодні теорію про нормальність підвищеного тиску з віком спростовано. Відтак оптимальними показниками для всіх дорослих тепер вважається АТ 110/70 та 130/80 мм рт. ст.
Однак це усереднені показники. Тому не потрібно лякатися коливань артеріального тиску у декілька одиниць, адже у кожного свої фізіологічні особливості. Але мова лише про коливання у декілька одиниць, оскільки у здорових людей будь-якого віку артеріальний тиск не має перевищувати 140/90 мм рт. ст.
Показники АТ потрібно весь час тримати під контролем. Неконтрольована гіпертензія – дуже небезпечний стан, який не можна пускати на самоплив. При цьому захворюванні серце з підвищеним тиском викидає кров в аорту, а підвищений тиск на стінки судин – це їх пошкодження та розвиток атеросклерозу.
Своєю чергою, склеротичні бляшки, можуть призвести до тромбів і закупорювання судин мозку чи серця. А це – інфаркт або інсульт. Таким чином, артеріальна гіпертонія, залишена поза увагою, загрожує раннім розвитком інфарктів та інсультів, ішемічною хворобою серця, аневризмою аорти і судин головного мозку, серцевою недостатністю.