Про те, як вибрати самогонний апарат, розвовідає Віталій — провідний менеджер компанії UTEHO.
Самогонний апарат можна назвати найкращим за виконання декількох умов:
- Він відповідає вашим потребам.
- Має оптимальні розміри і ціну.
- Виготовлений з якісних матеріалів з дотриманням основних вимог.
- Має всі необхідні функції саме для вас.
- Дозволяє отримати чистий натуральний продукт.
- Підходить для використання на газу/електриці/для індукційних плит.
- Дистилятори під непроточну воду та проточну.
На сайті виробника UTEHO представлена велика кількість дистиляторів різних цінових категорій, функціоналу, з розбірною конструкцією, сухопарником, бюджетні та професійні варіанти.
Джерело: autoclav.com.ua
Топ-3 кращих самогонних апаратів:
- Аквастрім-24. Модель самогонного апарату для професійного використання. Конструкція складається з: великого бака-холодильника на 24 літри; клапана-запобіжника, що гарантує безпеку при перегонці; феромагнітного міцного дна для використання на індукційних плитах та рівномірного розподілу тепла по поверхні. Дистилятор забезпечує продуктивність 5 л/год. Ціна модель для газу: 17 500 грн; електрична версія — 20 000 грн.
- Аквастрім-50. Відмінність в об’ємі холодильника для охолодження конденсаційної пари (50 літрів). Ціна на газу: 19 500 грн, електро — 22 000 грн.
- Аквастрім-36. Ця модель обладнана холодильником з об’ємом 36 літрів. Ціна для газу: 18 500 грн; для електро — 21 000 грн.
Серед більш дешевих моделей, які підходять для домашнього використання вся серія Домовичок, та моделі, які доповнюються скороваркою або автоклавом.
Який самогонний апарат вибрати?
Джерело: autoclav.com.ua
Рекомендації з вибору самогонного апарата:
- Слід обирати тип пристрою, який найбільше підходить саме вам. Всього зустрічаються дистилятори 2 видів: з сухопарником або без нього. Звичайні дистилятори не дають такий високий рівень очищення, як моделі з сухопарником. Цей невеликий елемент розташовується між перегінним кубом та холодильником для охолодження конденсаційної пари. Завдяки сухопарнику рідина очищається максимально від шкідливих домішок — метанолу, ацетону, оцтового альдегіду та сивушних масел.
- Матеріал виготовлення пристрою. Сьогодні найчастіше використовують нержавіючу сталь для виготовлення самогонних апаратів. Товщина стінок повинна бути в межах 1-2 мм, з рівномірним міцним дном. Значно рідше можна знайти мідні дистилятори, проте вони будуть значно вищі в ціні. Такі апарати виготовляють лише за кордоном і придбати їх значно складніше. Для тих, хто шукає апарат з максимальною швидкістю перегону, краще обирати моделі з міді, або віддавати перевагу мідному змійовику. Це пов’язано з тим, що мідь має високу теплопровідність (у 20 разів більше ніж нержавійка).
- Наявність колони ректифікатора. Цей додатковий елемент дозволяє отримати максимальний ступінь очистки продукту. Таким чином можна виготовляти чистий спирт — 96°. Обирати моделі з таким елементом має сенс тільки у випадку, якщо є необхідність виготовлення спирту-ректифікату. Також часто такі апарати обирають ті, хто виготовляє настоянки і наливки.
- Об’єм перегінного куба. Від цього фактору залежить, яку кількість готової рідини можна отримати. Варто пам’ятати, що куб дозволяється заповнювати лише на 80%, тобто, в моделі на 10 літрів поміститься лише 8.
- Функціональність. Різні самогонні апарати дозволяють виготовляти самогон, дистильовану воду і деякі моделі ще й ректифікат. Існують універсальні пристрої, які додатково обладнані автоклавом, скороваркою.
Виробник UTEHO надає можливість обрати найкращий дистилятор, який підійде саме вам з гарантією. Також у нас ви можете замовити індивідуальну комплектацію, з додатковими елементами або функціями, наприклад, з відпарювачем.
Вибір самогонного аппарата
Щоб обрати пристрій, який буде оптимальним саме для вас, варто визначитись з основними вимогами до експлуатації і потребами.Джерело: autoclav.com.ua
Головні критерії під час вибору дистилятора:
- Підключення. Існують моделі, які призначені лише для проточної води. Проте, якщо перегонка буде в умовах відсутності водопроводу, слід обирати моделі, які не потребують прямого підключення.
- Тип нагріву. Більшість моделей призначена для газових плит, проте є модифікації електричні, які потребують лише підключення до електричної мережі. Деякі пристрої також можна використовувати на індукційних плитах.
- Сировина. Для перегонки самогону з цукру достатньо самого простого варіанту, але при використанні браги із фруктів або зерна, краще надавати перевагу моделям з парогенератором або пароводяним котлом. Повторну перегонку краще проводити через бражну колону.
- Об’єм перегінного куба. Найоптимальнішим варіантом можна назвати моделі з об’ємом на 20 літрів. Для виготовлення 1 літру звичайного самогону 50% витрачається 5 літрів браги.
- Конструкція. Варто звертати увагу: на товщину стінок пристрою, вони завжди повинні бути в межах 1-2 мм; паропровід — з діаметром мінімум 10 мм; прокладки — з харчового силікону. Моделі розбірного типу легше зберігати, мити та ремонтувати при необхідності.
- Холодильник. Якщо використовується спіральний холодильник, він повинен бути розташований лише у вертикальному положенні, так як в іншому випадку, буде накопичуватись дистилят у витках. Щоб правильно обрати продуктивність холодильника, варто враховувати потужність нагріву та розміри бака.
Який би ви не обрали тип дистилятора, купувати його необхідно лише у надійного виробника, який надає гарантію на все обладнання та використовує якісні матеріали для виготовлення.
UTEHO пропонує великий вибір дистиляторів для проточної і непроточної води, з сухопарниками, додатковими конструктивними елементами. Всі апарати мають сертифікати та гарантію. В нашому асортименті кожен може знайти оптимальний варіант для себе.