Брати активну участь у житті громади — нормальна практика для сучасного соціально відповідального бізнесу. Зрештою, вплив будь-якого підприємства не обмежується податками та виплатою зарплати працівникам. Велика кількість проактивних сучасних компаній постійно розширює взаємодію, ініціюючі власні програми та долучаючись до проєктів, створених місцевою владою або громадськими активістами.
Показовим є досвід Київського картонно-паперового комбінату, який працює в Обухові. Його зусилля насамперед спрямовані на покращення якості життя мешканців та розвиток медичної, інфраструктурної та соціальної сфер міста. Зокрема, за I квартал 2023 року комбінат сплатив 359 млн 579 тис. грн податків, з яких 59 млн 586 тис. поповнили бюджет Обухівської громади. Але цим співпраця не обмежується.
Не допустили комунального лиха
ККПК оперативно реагує на виклики. Важливим досягненням стала допомога у відновленні водопостачання міста Обухова напередодні Дня Незалежності. Це стало можливим завдяки злагодженим та оперативним діям спільно з 43-м державним пожежно-рятувальним загоном ГУ ДСНС України в Київській області.
Аварія сталася на застарілому водогоні, який подає технічну дніпровську воду до Трипільського промислового вузла та громади. Саме цю воду, зокрема, використовують для системи опалення житлових та інших об’єктів міста. Цей прикрий інцидент пройшов для населення непомітно: ККПК та рятувальники вкотре подарували людям спокій та впевненість. Проте взимку подібна аварія могла б стати критичною. На жаль, ситуації, подібні до цієї, не є рідкістю, і Київський картонно-паперовий комбінат часто виступає на захист громади, розв’язуючи проблеми власним коштом.
Так, 23 листопада 2022 року, після ворожого ракетного обстрілу деякі ключові об'єкти комбінату були знеструмлені, і станція, яка перекачує господарсько-побутові стічні води, втратила електропостачання. Це створило небезпеку підтоплення, що могло призвести до величезних руйнувань як на комбінаті, так і в каналізаційній системі міста Обухова. Проте завдяки мобільності та рішучості спеціалістів ККПК була розроблена та втілена стратегія рятування.
Протягом цілої ночі 13 працівників цеху ВОПС, що перебували на зміні, 14 членів бригади аварійних робіт та 4 співробітники пожежно-рятувальної станції комбінату працювали, використовуючи вакуумні помпи для перекачування води з насосної станції до найближчої камери. За цей час іншим працівникам вдалося відновити електропостачання.
Начальник цеху водопостачання та очистки промислово-побутових стоків, Юрій Ткачук, поділився: «Ситуація була критичною, адже затоплення обладнання унеможливило б його подальшу експлуатацію по викачуванню стічних вод не лише комбінату, але й всього Обухова. Та завдяки злагодженій роботі різних служб ККПК вдалося уникнути підтоплення насосних агрегатів та цехових будівель, і не допустити комунального лиха».
ККПК: актуальні ризики
Проте питання про те, чи зможе підприємство й надалі виконувати критично важливі завдання для Обухівського району, залишається відкритим. Річ у тім, що ККПК потрапило під тиск правоохоронних органів через непідтверджені звинувачення, що може призвести до зупинення роботи цього ключового містоутворюючого підприємства.
У такій невизначеній ситуації важливо знаходити рішення, які б забезпечили неперервне функціонування важливих інфраструктурних систем та розвиток громади. Висвітлення проблеми у ЗМІ, публічна підтримка та обговорення важливості соціально-відповідальних підприємств — шлях до подальшого розвитку Обухова.