U-News » Про все » Готуємося до блекауту: названо найдешевше і найбезпечніше джерело освітлення
Всі новини

Готуємося до блекауту: названо найдешевше і найбезпечніше джерело освітлення

Нинішні реалії такі, що можливо ця зима стане однією з найскладніших в історії України. Удари росіян по енергоструктурі навчили українців тримати вдома запас води, їжі та мати під рукою додаткові джерела освітлення.

Свічка

Перше, що купували українці, коли в будинках почали вимикати світло – це свічки. Найпростіший і, як на той момент здавалося, найдешевший варіант освітлення. На жаль, не все так однозначно.

Якщо говорити про те, що дешевше: свічки чи ліхтарики, або свічки чи гірлянди, то нехитрі математичні підрахунки чудово продемонструють, що свічка, яку, потрібно запалювати досить часто і надовго – це розхідний матеріал. Запаси розхідника потребують постійного поповнення. Якщо ж розхідник дорогий, так чи інакше виникне питання в економічній доцільності його придбання.

Найпростіша господарська свічка на сьогодні продається за ціною від 30 гривень за штуку. Набір з 6 свічок вам обійдеться в 175 гривень і вище. Виробник запевняє, що середній час горіння звичайної господарської свічки – 8 годин. На жаль, як показала практика, згоряють парафінові свічки набагато швидше. 

Серйозний мінус свічок в тому, що при досить високій ціні та великій витраті вони дають дуже слабке світло, оскільки багато виробників відверто економлять, роблячи занадто тонкий гніт. Часом, щоб освітити хоча б маленьку кухню, потрібно запалити дві, а то і три свічки одночасно. Отже, витрата свічок збільшиться. Також врахуйте, що парафін буває декількох видів: косметичний, для свічок і технічний. Технічний парафін в мирний час використовують в металургії для змащення. А от чи не будуть в умовах війни з нього робити свічки – питання риторичне. 

Тому до вартості згорілих свічок додайте парафінові виділення, якими ви дихаєте і досить високу пожежонебезпеку. Для тих, у кого в будинку є діти та домашні тварини, свічки – не найкращий варіант.

Ліхтарик

Як тільки Україна зіткнулася з першими відключеннями світла, з прилавків магазинів почали зникати ліхтарики. Особливою популярністю користувалися маленькі налобні ліхтарики. Перевага такого ліхтарика в тому, що він досить легкий, дає яскраве світло, а оскільки він кріпиться на голові, руки залишаються вільні.

Такі ліхтарики користуються популярністю у собачників, а також у тих, хто живе на верхніх поверхах і у зв’язку з відключеннями світла змушений підійматися додому пішки. 

Серйозний мінус такого ліхтарика в тому, що при регулярній роботі батарейок вистачить максимум на 2-3 тижні. Потім промінь світла почне тьмяніти й вам доведеться замінити батарейки. Також врахуйте, що такий ліхтарик не зможе навіть на 20% замінити повноцінне освітлення у квартирі, оскільки він дає цілеспрямований промінь, а не розсіяне світло. Але, він допоможе вам пересуватися по темній квартирі, не натикаючись на стіни та двері.

Ще один варіант альтернативного освітлення – ліхтарі на акумуляторах. Такі ліхтарі дають яскравий промінь світла і чудово освітлять вам і дорогу, і квартиру. Однак у них є й ряд серйозних мінусів. По-перше, такі ліхтарі досить дорогі, по-друге, вони дуже громіздкі й носити в руках або рюкзаку великий ліхтар – задоволення сумнівне. Ну і нарешті, акумулятор теж має властивість розряджатися, тому при тривалій відсутності електрики та відсутності змінного акумулятора такий ліхтар може виявитися марним викиданням грошей.

Гірлянда

Ще одна альтернатива централізованому освітленню – гірлянда з джерелом живлення USB. Коштують такі гірлянди від 200-300 гривень, до декількох тисяч гривень. 

Якщо говорити про те, що дешевше: ліхтарики чи гірлянди, то однозначної відповіді немає, оскільки в обох групах товарів є як дуже дорогі, так і досить бюджетні пропозиції. Однак врахуйте, що кожен варіант освітлення має свої плюси та мінуси.

Ліхтарі більш мобільні й ви можете вийти з ними на вулицю. Однак, якщо це ручний, а не налобний ліхтар, то у вас буде зайнята як мінімум одна рука. Гірлянда абсолютно незручна на вулиці, але при цьому у квартирі може виявитися оптимальним варіантом освітлення.

Достатньо придбати 2-3 гірлянди з джерелом живлення USB, розмістити на кухні, в санвузлі та кімнаті й ви отримаєте непогане освітлення всієї квартири. Величезний плюс такого варіанту в тому, що вам не потрібно щоразу знімати та вішати гірлянди заново. Їх можна закріпити стаціонарно, а оскільки працюють такі гірлянди від Power Bank, ви можете просто вмикати ту гірлянду, яка вам потрібна в цю хвилину. 

Якщо говорити про те, наскільки вигідні гірлянди й скільки електроенергії витрачає одна працююча гірлянда довжиною в 3 метри, то Power Bank потужністю в 10 000 mAh протягом 2-3 днів без проблем зможе освітлювати вашу квартиру. 

Багато хто не знає, чи можна залишати світлодіодну гірлянду на ніч. Фахівці запевняють, що навіть якщо ваша гірлянда не увімкнена в мережу, а працює від Power Bank, коли лягаєте спати, краще її все ж відключити, щоб уникнути можливості замикання. 

Що стосується того, скільки годин може горіти гірлянда, то тут все буде залежати від ступеня заряду і потужності вашого Power Bank.

Однак гірлянди – не панацея і свої мінуси у них теж є. Якщо говорити про те, чим небезпечні гірлянди, то в першу чергу – є ризик короткого замикання. Ніколи не йдіть з дому, залишивши увімкнену гірлянду і не залишайте наодинці з працюючою гірляндою маленьких дітей. Також врахуйте, що чим дешевша гірлянда, тим менш якісні матеріали могли використовуватися для її виробництва. 

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Стало відомо, які продукти різко підвищують рівень цукру в крові
36 707
Робітники випадково відремонтували кухню не в тому будинку: як відреагувала господиня
18 200
Наречений скасував весілля через SMS коханої його 12-річній доньці: що вона написала
15 520
Російські пропагандисти вчергове зганьбилися, коли хотіли показати “кладовище знищеної української бронетехніки”
14 368
Мільйонер-жартівник склав заповіт, від якого плакало ціле місто
14 283
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
13 262
Російська тенісистка люто відгамселила себе ракеткою по голові
11 190
"Навіть нічого не пила": телеведуча Барбір насмішила конфузом зі штанями
10 255
Які продукти не можна мити перед приготуванням та вживанням у їжу: шкідливо і навіть небезпечно
8 841
Знайдено простий спосіб запобігти розвитку високого артеріального тиску
8 369
Від холестерину і для довголіття: простий, але корисний фрукт
7 846
Названо продукти, які підвищують рівень «поганого» холестерину
7 244
Жінка заробила $130 тисяч, перепродаючи одяг з секонд-хенду: як їй це вдалося
7 171
Зеленський розповів про "міст" до закінчення війни
0
Оксана Білозір у центрі подій на Курщині: що привело артистку до рф
0
Ракети з КНДР та боєприпаси до "Смерч": що зберігалось на ураженому складі РФ під Тихорецьком
0
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
0
Як продовжити термін служби турбованого двигуна: поради механіка
0
4 речі, які не можна залишати на передньому або задньому сидінні автомобіля
0
Мама-красуня, а батько — фанат Трампа: як виглядали в молодості батьки зірки Леді Гаги
0
Друзі Бреда Пітта розповіли, що спільного він має зі своєю новою нареченою
0
Демі Мур здійснила рідкісний вихід із трьома доньками від Брюса Вілліса
0
РФ знала про загрозу вторгнення до Курської області: чому в Кремлі нічого не вдіяли
0
Відома українська акторка вперше розсекретила новий роман і відреагувала на чутки про вагітність
0
Олександр Будько: як герой шоу "Холостяк" долав втому та виклики на шляху до кохання
0
Краще залишити на весну. Сім фруктових дерев, які не переживуть зиму: що не можна саджати восени
0
Маша Єфросініна у глибокому декольте влаштувала відверту зйомку в центрі Києва

Українська ведуча Маша Єфросініна поділилась відвертим ...

Фатальні помилки під час сексу, через які партнер може втекти

Під час заняття сексом варто окрім задоволення себе і ...

Кардіолог назвав продукт для сніданку, якого слід уникати гіпертонікам

Ваша дієта може відіграти величезну роль у різних умовах. ...