U-News » Про все » Готуємося до блекауту: названо найдешевше і найбезпечніше джерело освітлення
Всі новини

Готуємося до блекауту: названо найдешевше і найбезпечніше джерело освітлення

Нинішні реалії такі, що можливо ця зима стане однією з найскладніших в історії України. Удари росіян по енергоструктурі навчили українців тримати вдома запас води, їжі та мати під рукою додаткові джерела освітлення.

Свічка

Перше, що купували українці, коли в будинках почали вимикати світло – це свічки. Найпростіший і, як на той момент здавалося, найдешевший варіант освітлення. На жаль, не все так однозначно.

Якщо говорити про те, що дешевше: свічки чи ліхтарики, або свічки чи гірлянди, то нехитрі математичні підрахунки чудово продемонструють, що свічка, яку, потрібно запалювати досить часто і надовго – це розхідний матеріал. Запаси розхідника потребують постійного поповнення. Якщо ж розхідник дорогий, так чи інакше виникне питання в економічній доцільності його придбання.

Найпростіша господарська свічка на сьогодні продається за ціною від 30 гривень за штуку. Набір з 6 свічок вам обійдеться в 175 гривень і вище. Виробник запевняє, що середній час горіння звичайної господарської свічки – 8 годин. На жаль, як показала практика, згоряють парафінові свічки набагато швидше. 

Серйозний мінус свічок в тому, що при досить високій ціні та великій витраті вони дають дуже слабке світло, оскільки багато виробників відверто економлять, роблячи занадто тонкий гніт. Часом, щоб освітити хоча б маленьку кухню, потрібно запалити дві, а то і три свічки одночасно. Отже, витрата свічок збільшиться. Також врахуйте, що парафін буває декількох видів: косметичний, для свічок і технічний. Технічний парафін в мирний час використовують в металургії для змащення. А от чи не будуть в умовах війни з нього робити свічки – питання риторичне. 

Тому до вартості згорілих свічок додайте парафінові виділення, якими ви дихаєте і досить високу пожежонебезпеку. Для тих, у кого в будинку є діти та домашні тварини, свічки – не найкращий варіант.

Ліхтарик

Як тільки Україна зіткнулася з першими відключеннями світла, з прилавків магазинів почали зникати ліхтарики. Особливою популярністю користувалися маленькі налобні ліхтарики. Перевага такого ліхтарика в тому, що він досить легкий, дає яскраве світло, а оскільки він кріпиться на голові, руки залишаються вільні.

Такі ліхтарики користуються популярністю у собачників, а також у тих, хто живе на верхніх поверхах і у зв’язку з відключеннями світла змушений підійматися додому пішки. 

Серйозний мінус такого ліхтарика в тому, що при регулярній роботі батарейок вистачить максимум на 2-3 тижні. Потім промінь світла почне тьмяніти й вам доведеться замінити батарейки. Також врахуйте, що такий ліхтарик не зможе навіть на 20% замінити повноцінне освітлення у квартирі, оскільки він дає цілеспрямований промінь, а не розсіяне світло. Але, він допоможе вам пересуватися по темній квартирі, не натикаючись на стіни та двері.

Ще один варіант альтернативного освітлення – ліхтарі на акумуляторах. Такі ліхтарі дають яскравий промінь світла і чудово освітлять вам і дорогу, і квартиру. Однак у них є й ряд серйозних мінусів. По-перше, такі ліхтарі досить дорогі, по-друге, вони дуже громіздкі й носити в руках або рюкзаку великий ліхтар – задоволення сумнівне. Ну і нарешті, акумулятор теж має властивість розряджатися, тому при тривалій відсутності електрики та відсутності змінного акумулятора такий ліхтар може виявитися марним викиданням грошей.

Гірлянда

Ще одна альтернатива централізованому освітленню – гірлянда з джерелом живлення USB. Коштують такі гірлянди від 200-300 гривень, до декількох тисяч гривень. 

Якщо говорити про те, що дешевше: ліхтарики чи гірлянди, то однозначної відповіді немає, оскільки в обох групах товарів є як дуже дорогі, так і досить бюджетні пропозиції. Однак врахуйте, що кожен варіант освітлення має свої плюси та мінуси.

Ліхтарі більш мобільні й ви можете вийти з ними на вулицю. Однак, якщо це ручний, а не налобний ліхтар, то у вас буде зайнята як мінімум одна рука. Гірлянда абсолютно незручна на вулиці, але при цьому у квартирі може виявитися оптимальним варіантом освітлення.

Достатньо придбати 2-3 гірлянди з джерелом живлення USB, розмістити на кухні, в санвузлі та кімнаті й ви отримаєте непогане освітлення всієї квартири. Величезний плюс такого варіанту в тому, що вам не потрібно щоразу знімати та вішати гірлянди заново. Їх можна закріпити стаціонарно, а оскільки працюють такі гірлянди від Power Bank, ви можете просто вмикати ту гірлянду, яка вам потрібна в цю хвилину. 

Якщо говорити про те, наскільки вигідні гірлянди й скільки електроенергії витрачає одна працююча гірлянда довжиною в 3 метри, то Power Bank потужністю в 10 000 mAh протягом 2-3 днів без проблем зможе освітлювати вашу квартиру. 

Багато хто не знає, чи можна залишати світлодіодну гірлянду на ніч. Фахівці запевняють, що навіть якщо ваша гірлянда не увімкнена в мережу, а працює від Power Bank, коли лягаєте спати, краще її все ж відключити, щоб уникнути можливості замикання. 

Що стосується того, скільки годин може горіти гірлянда, то тут все буде залежати від ступеня заряду і потужності вашого Power Bank.

Однак гірлянди – не панацея і свої мінуси у них теж є. Якщо говорити про те, чим небезпечні гірлянди, то в першу чергу – є ризик короткого замикання. Ніколи не йдіть з дому, залишивши увімкнену гірлянду і не залишайте наодинці з працюючою гірляндою маленьких дітей. Також врахуйте, що чим дешевша гірлянда, тим менш якісні матеріали могли використовуватися для її виробництва. 

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
30 571
Медики назвали найкориснішу для здоров’я рибу
22 389
Як позбутися старечого запаху і звідки він з’являється уже після 40 років
21 296
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
20 630
У Мережі висміяли наречену з пишними формами через рвану сукню
16 304
Лікар назвав ягоду, яка провокує проблеми зі здоров’ям у людей після 60 років
12 345
Жирова хвороба печінки: перші "тихі" зміни в організмі назвали лікарі
12 186
Вийшло не страшно, а смішно: у мережі з'являються меми про російський "Орешник"
11 132
Знайти 3 відмінності між картинками зможе лише найуважніший: складна загадка для розумників
11 028
Онук вирішив прибрати старий занедбаний гараж бабусі й знайшов там справжній скарб: що там було
10 893
Бабуся у масивних окулярах, яка не пам'ятає свій вік, несподівано стала зіркою мережі
10 883
Що стало з Оксаною Пекун - співачкою, яка заявляла, що "не цікава пресі"
8 450
5 ознак захворювання печінки, які можна виявити на обличчі
7 988
Дрони-камікадзе бійців 24 ОМБр знищили купу техніки окупантів у Часовому Ярі
0
10 ознак, які вкажуть на токсичність вашої подруги
0
Чоловічий чи жіночий? Куди батькові вести дочку, якщо вона хоче в туалет
0
Названі професії, які можуть призводити до безпліддя
0
"Закриті не просто так": жінка під час ремонту знайшла у стіні секретні двері
0
"Стала дуже обережною": Бекхем пояснила свою екстремальну дієту та зізналася, чому не готує
0
Анджеліна Джолі та Бред Пітт знов судяться: що вони не поділили цього разу
0
Гороскоп на завтра 25 листопада: Рибам - несамовита удача, Терезам - вражаюча можливість
0
Періс Хілтон показала, який вигляд вони з Брітні Спірс мали 18 років тому
0
Як можна перереєструвати автомобіль онлайн та чому можуть відмовити в послузі
0
Можна не платити: водіям вказали на незаконність "популярного" штрафу
0
EL Кравчук ошелешив тим, як звучить його справжнє прізвище, а також розповів, як його насправді звати
0
Молоді, безтурботні й закохані: Марічка Падалко показала, як вони з Лідією Таран виглядали 20 років тому
0
Три ознаки "хронічного" чоловіка-зрадника. Розпізнати простіше, ніж ви думаєте

"Хронічного" чоловіка-зрадника, як виявилося, розпізнати ...

Олія зі сковороди бризкає на всі боки під час смаження: як цього позбутися

Приготування їжі на сковороді є улюбленим способом, ...

Які речі потрібно встигнути викинути з оселі до Нового 2025 року, щоб залучити щастя і добробут

Важливим етапом святкування Нового року завжди було ...