Люди часто не усвідомлюють, що їх вживання алкоголю є проблемою, кажуть лікарі. Але тіло починає сигналізувати про це набагато раніше, ніж можуть виникати очевидні симптоми, які вже не викликають ніяких сумнівів в алкоголізмі.
Зокрема, при зловживанні спиртним розвивається характерна набряклість і одутлість обличчя – зі збільшенням в зоні слинних залоз. Це відбувається в зв’язку з тим, що слинні залози постійно стимулюються прийомом міцних напоїв і збільшуються в розмірі.
Також у людини, яка зловживає спиртним, виникають короткострокові, але регулярні провали в пам’яті. Людина не може згадати моментів, які відбувалися вчора-позавчора, знайти залишених незрозуміло де ключів, забуває про домовленості і обіцянки (причому щиро – дійсно не пам’ятає).
Крім того, регулярне вживання алкоголю відбивається на статевій функції як чоловіків, так і жінок: у них зникає інтерес до статевого життя. У віці після 40 років у чоловіків різко падає рівень тестостерону. Дана особливість тісно пов’язана з наступною проблемою.
Часте розпивання алкогольних напоїв сприяє набору ваги. Компонент спиртного етанол пригнічує вироблення важливого гормону лептину, відповідального за адекватні відчуття голоду і насичення. В результаті відбувається збій в механізмах апетиту: людина починає їсти більше, ніж це фізіологічно потрібно її тілу.
У свою чергу, солодкі алкогольні напої істотно підвищують рівні цукру та інсуліну, з чим пов’язаний розвиток жировідкладення на внутрішніх органах – при цьому горезвісний «пивний живіт» може розвинутися і у чоловіків, і у жінок. Але якщо згадати, що алкоголь змушує чоловіків втрачати тестостерон, можна зрозуміти, чому товстіти сильна стать починає за жіночим типом – з’являються повні стегна, руки, зростають груди.