Окрім монтажу даху власнику будинку потрібно потурбуватися про оснащення надійної водостічної системи. Якщо не провести необхідні роботи вчасно, то після першого дощу на покрівлі почнуть накопичуватися опади, що негативно вплине на її термін служби. Також водостік необхідний для збереження естетики фасаду та профілактики протікання води в будинок. Але на його спорудження потрібен час та кошти, причому не всі до кінця розуміють, скільки і за що доведеться платити. Варто завчасно прорахувати, скільки та на що доведеться витрачати сімейний бюджет.
Зауважте, що на комплектуючих (точніше на їх якості) не варто економити, адже саме вони визначають ефективність водовідведення. Витрати на продукцію перевірених брендів окупляться завдяки тривалому терміну експлуатації системи та відсутності потреби у частому ремонті.
Що потрібно купувати?
Основними елементами водостоку є труби, ринви та з'єднувальні елементи. Саме їх закуповують першими, забуваючи про інші не менш важливі комплектуючі, без яких неможливо обладнати систему водовідведення. Серед них:
- відводи труб;
- кронштейни;
- заглушки;
- кути;
- муфти;
- трійники;
- лійки;
- подовжувачі кронштейнів.
Ці деталі не лише збільшують вартість водостоку, але й впливають на час, що витрачається на підготовку до процесу монтажу. Щоб не переплачувати і при цьому заощадити час, є сенс звернутися до надійного спеціалізованого магазину та замовити комплект. Так у вашому розпорядженні буде водостічна система, ціна якої прийнятна, а параметри відповідають усім вимогам. Завдяки придбанню комплекту ви заощадите гроші та нерви, адже непотрібно буде підбирати кожен елемент окремо.
Формування ціни водостоку
Вартість основних та додаткових деталей залежить, насамперед, від матеріалу, з якого вони виготовлені. Зараз на українському ринку лідирують пластикові системи, і однією з причин їхньої популярності є саме вигідна ціна. Труби, лійки та інші деталі з ПВХ легко поєднуються в герметичну систему, мають широкий робочий діапазон температур, при цьому коштують у кілька разів дешевше за металеві аналоги. Купуючи такі деталі, ви можете не сумніватися, що через півроку не доведеться займатися ремонтом і знову виділяти кошти.
Між собою водостоки із пластику теж відрізняються за ціною, що пов'язано з різницею в характеристиках. Насамперед, потрібно звернути увагу на діаметр труб та ринв. Чим він більший, тим більший потік води здатна витримувати система. Вироби з меншим діаметром дешевші, але перед їх покупкою потрібно переконатися, що водостік впорається з навантаженням. Якщо самостійно це складно зробити, можна проконсультуватися у фахівця або розрахувати за допомогою онлайн-калькулятора. Також на вартість вплинуть колір, бренд та країна виробництва. Українські споживачі дедалі частіше зупиняють вибір на вітчизняній продукції, особливу увагу привертають водостоки Rainway. Вони поєднують у собі міцність, зносостійкість, довговічність та прийнятну вартість.
Загальні витрати на облаштування водостічної системи
Звісно, основні витрати пов’язані з придбанням компонентів майбутньої системи водовідведення. Їхня кількість та характеристики визначаються залежно від висоти будівлі, кількості опадів, розмірів даху та того, як власник будинку планує здійснювати монтаж з урахуванням своїх естетичних міркувань та конфігурації будинку. Також доведеться витратити гроші на:
- Допоміжні деталі – йдеться про трійники, адаптери, гвинт-шурупи тощо.
- Інструменти – якщо купити систему із пластику, то в більшості випадків можна обійтися стандартним набором домашнього майстра, а ось під час монтажу металевих систем потрібно бути готовими до додаткових витрат.
- Монтажні роботи - самостійно займатися встановленням системи необов'язково (хоча це досить легко, якщо вибрати пластиковий водостік), можна найняти фахівців, які зроблять все протягом дня.
- Дренажну систему – вони відрізняються за матеріалом, виробником та ціною.
Для зручності варто скласти кошторис, де вказати всі витрати для розрахунку кінцевої суми. Потрібно також мати запас грошей на випадок, якщо якісь деталі зламаються та вимагатимуть заміни.