Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з 1 жовтня 2023 року змінила підхід до визначення мінімального розміру річної замовленої потужності для побутових споживачів, яким газопостачання припинено повністю або частково.
Про це пише НВ.
Зміни для тих, хто мінімально споживав газ
НКРЕКП пояснила, що відтепер при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності враховується виключно функціонуюче газове обладнання побутового споживача, що не було опломбоване.
Нагадаємо, що основою для нарахування плати за доставку газу населенню є обсяги споживання блакитного палива за минулий рік. Це принцип так званої «річної замовленої потужності».
Проте у 2019 році до законодавства внесли положення, відповідно до якого плата за доставку почала нараховуватися навіть тим споживачам, які газом не користувалися. Зокрема, був запроваджений мінімальний платіж за доставку газу. Він розраховувався регулятором виходячи з діючих норм споживання газу, встановлених Міненерго.
У жовтні і до кінця опалювального сезону тарифи підвищувати не планують
Підвищення вартості послуг ЖКГ у жовтні не очікується. Зокрема, ціни на газ, опалювання та гарячу воду для громадян у зимово-осінній період залишаться без змін, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Також нагадаємо, що на низку тарифів в Україні діє мораторій до кінця воєнного стану та ще 6 місяців після. Йдеться про послуги централізованого опалення, гарячого водопостачання, розподілу газу.
У жовтні тарифи на електроенергію, воду і газ не змінюватимуться. За світло українці платитимуть — 2,64 грн/кВт-год, ціна газу — 7,96 грн/кубометр.