Для зміцнення імунітету вкрай корисний сон в прохолодній кімнаті при температурі 16-19 градусів за Цельсієм. Про це заявив доктор Крістофер Вінтер, головний лікар Шарлотсвільського центру неврології та медицини сну.
Вінтер, посилаючись на дані досліджень на тему даної проблеми, констатував, що сон в приємно прохолодній кімнаті «сприяє відновленню сил і скорочує ризик розвитку різних захворювань». Якщо спати при температурі вище або нижче зазначених 16-19 градусів, вище ризик того, що сон людини виявиться неспокійним, вона буде постійно крутитися. У підсумку замість відпочинку сон «подарує» напругу і відчуття втоми, характерну для недосипу.
«Наш організм підпорядковується добовому ритму. До 17:00 температура тіла завжди підвищена, після – спадає. До 5 ранку у нас може спостерігатися найнижча температура тіла. Деякі види безсоння пов’язані з порушенням природної терморегуляції організму», – така думка невролога.
Крістофер Вінтер розповів, що сон в оптимально прохолодній атмосфері сприяє продовженню молодості, оскільки при цьому краще виробляється мелатонін – гормон з антиоксидантною дією, який може уповільнювати процеси клітинного старіння. Відомо, що достатня кількість цього гормону знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Крім того, під впливом мелатоніну зростає рівень серотоніну і в результаті поліпшується настрій.
Також, зазначає невролог Крістофер Вінтер, дослідження продемонстрували, що під час сну в прохолодній кімнаті зростає чутливість організму до інсуліну і знижується вміст глюкози – ці процеси забезпечують профілактику діабету другого типу і покращують спалювання жирів в тілі.
“Спіть в прийнятно холодній кімнаті!”,- резюмував невролог.