Визначення статі кошеняти на ранніх етапах його життя може бути складною задачею. Проте для багатьох майбутніх власників це питання важливе при виборі нового улюбленця. Існують кілька методів, які дозволяють відрізнити кота від кішки в перших тижнях життя.
Чому важливо знати стать кошеняти
Бажання знати, кого ви приймаєте у свій дім — кота чи кішку — це не каприз, це визначає багато принципових моментів.
-
Кличка. Як йдеться на Interfax.com.ua, чим раніше кошеня отримає ім'я, тим швидше воно почне реагувати на нього. Не варто змінювати ім'я, оскільки старші тварини важко адаптуються до нового імені.
-
Стерилізація/кастрація. Для кішки та кота потрібні різні процедури, які слід проводити до року.
-
Тип поведінки. Темперамент та особливості характеру у самців та самок різняться.
Щоб зрозуміти, кого ви приймаєте до дому, перевірте стать тварини.
Чотири способи визначення статі кошеняти
Для того, щоб зрозуміти як відрізнити кота від кішки, та отримати більш точний результат використовуйте два або більше методи визначення статі:
-
Забарвлення. Зазвичай, черепаховий (поєднання чорних та рудих плям) або з трьох кольорів (рудо-біло-чорний) окрас є характерним для кішок. А от руді частіше бувають коти. Ці особливості пов'язані з генетикою. Гени пігментів розташовані в хромосомі Х. У кішок генетичний набір хромосом — ХХ, що свідчить про можливість народження самки з двоколірною або трьохколірною шерстю. Генотип котів — XY, тому вони зазвичай мають однотонний окрас. З черепаховим забарвленням може народитися лише кіт, який має хромосомну аномалію (мозаїцизм, химеризм, синдром Клайнфельтера).
-
Поведінка. Спостерігайте за улюбленцем. Самки більш самодостатні, менше потребують уваги від людини, люблять грати та полювати, активно захищають територію. Вони більше часу приділяють гігієні. Самці більше спілкуються з людиною, люблять поспати, гігієні приділяють менше часу.
-
Тілобудова та форма мордочки. У самок мордочки невеликі, з м'якими рисами, у самців — великі. Що стосується ваги тварини, вже на 6-12 тижні коти зазвичай важчі за кішок.
Однак основний спосіб визначення статі — огляд геніталій. Вимийте руки, покладіть кошеня на м'яку підстилку та обережно підніміть йому хвіст. Під хвостом у кішки на невеликій відстані від анального отвору розташована вульва у вигляді вертикальної щілини. У новонародженого самця крайня плоть розташована на відстані приблизно 1 см. Поруч з нею — мошонка, яка нагадує мішечок.
Як слід поводитися під час визначення статі
З улюбленцем, стать якого ви намагаєтеся визначити, слід поводитися обережно та дбайливо. Особливо, якщо це кошеня в перші тижні життя. Що не можна робити, намагаючись дізнатися стать тварини:
-
Тиснути на живіт, тягнути за хвіст. Необережний фізичний вплив може завдати болю улюбленцю або спричинити травму.
-
Торкатись кошеняти всупереч невдоволенню кішки. Якщо кішка нервується, краще повернути кошеня на місце та відкласти процедуру.
Рекомендується визначати стать тварини не раніше, ніж йому виповниться три тижні. Для процедури виберіть момент, коли кошеня спокійне. Найкращий час — після годівлі, але до сну.