Вартість електроенергії, яку сплачують українські побутові споживачі, значно нижча за ринкові ціни. Проте до кінця опалювального сезону тарифи на електроенергію в Україні залишаться незмінними, стверджує міністр енергетики Герман Галущенко, йдеться в матеріалі ТСН.
Нагадаємо, з червня в Україні припинив діяти дворівневий тариф на електроенергію, і тепер всі побутові споживачі сплачують 2,64 гривні за кіловат. Міністр визнає, що навіть цей тариф не відображає справжньої ситуації на ринку, проте енергетики отримали певний ресурс для відновлення енергосистеми після ракетних ударів ворога.
До підвищення цін в Україні діяли різні тарифи: два "соціальних" для населення та один ринковий для бізнесу.
Побутові споживачі, які використовують менше 250 кВт-год на місяць, сплачують 1,44 гривні за кіловат-год, а ті, хто використовує більше, – 1,68 гривні за кіловат-год.
Ціна для юридичних осіб, що включає в себе вартість електроенергії, ПДВ, тариф на розподіл, передачу, диспетчеризацію та постачання, перевищує 6 гривень за кіловат-год.
Під час пресбрифінгу, міністр енергетики Герман Галущенко підтвердив підвищення тарифу на електроенергію до 2,64 гривні за кіловат-год, пояснивши, що це рішення було ухвалене внаслідок руйнувань та пошкоджень енергетичної інфраструктури внаслідок російських авіаударів.
"Якби ми не прийняли це рішення, то наступної зими ми залишилися б без світла. Це рішення надасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми. Нажаль, ми все ще маємо втрати в суттєвих потужностях генерації. Ми йдемо за сценарієм сьогодення до наступного опалювального сезону", – сказав міністр.
Втім, тарифи для населення все ж підвищаться у 2024 році, додав він. Ймовірно, це станеться після завершення опалювального сезону.
У будь-якому випадку, це питання майбутнього року, після закінчення опалювального сезону, – запевнив Герман Галущенко.