Малорухливий спосіб життя є одним із найбільш згубних факторів для здоров’я серця. Заміна сидіння стоянням, наприклад, за вищим столом може допомогти зменшити негативний вплив на серце.
Однак найкращим рішенням є інтенсивні фізичні навантаження, які позитивно впливають на кровоносну систему.
Дослідники з Університетського коледжу Лондона (Великобританія) проаналізували дані шести досліджень, у яких взяли участь понад 15 000 осіб. Вони склали список різних моделей поведінки як сприятливих для серця, так і несприятливих.
Виявилося, що помірні та інтенсивні фізичні навантаження мають максимальну користь для стану серцевої системи.
На другому місці були легкі навантаження, потім — стояння. Сидіння мало шкідливий вплив.
За словами дослідників, заміна 5 хв, проведених у сидячому положенні, інтенсивним рухом через день помітно впливає на серце.
Згідно з дослідженням, невеликі зміни у фізичній активності можуть вплинути на здоров’я серця, але інтенсивність руху є ключовою. Найбільш корисні біг, швидка ходьба або підіймання сходами.
Будь-яка діяльність, яка збільшує частоту серцевих скорочень і вимагає від вас прискореного дихання, навіть протягом короткого періоду часу, буде гарною.
Як зазначає керівник дослідження Джеймс Лейпер, невеликі зміни у повсякденному способі життя можуть знизити ризик серцевого нападу або інсульту.
Заміна навіть кількох хвилин сидіння кількома хвилинами помірної активності може покращити індекс маси тіла, рівень холестерину, коло талії та багато інших переваг.