За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно в Європі відбувається понад 670 33 випадків зараження стійкими до антибіотиків мікробами, з яких 33 000 випадків закінчуються летальним кінцем.
З нагоди Всесвітнього тижня правильного використання протимікробних препаратів, що проходить з 18 по 24 листопада, Федерація італійських фармацевтів (Fofi) випустила довідник «5 речей, які потрібно знати для правильного використання антибіотиків». У ньому містяться відповіді фармацевтів на найчастіші питання покупців про антибіотики. На думку експертів, це допоможе знизити ризик смертності через неправильно проведену антибіотикотерапію, розказує medpravda.
— Стійкість до антибіотиків — це тривожне явище. У випущеному довіднику для фармацевтів наголошується, що дотримання простих правил використання, зберігання та утилізації антибіотиків є важливим кроком для захисту здоров’я, — сказав президент Fofi Андреа Манделлі, передає ІА ANSA.
Експерт відповів на 5 популярних питань пацієнтів.
1. Чому важливо правильно приймати антибіотики?
Неправильне використання антибіотиків сприяє розвитку бактеріальної резистентності. Це приведе до того, що в майбутньому антибіотики втратять свою ефективність, а деякі інфекції перестануть бути виліковними. Щоб цього уникнути, необхідно використовувати антибіотики правильно, тобто за призначенням лікаря.
2. Якщо я почуваюся краще, чи можу я припинити приймання антибіотиків?
Ні. Важливо завжди дотримуватись дозування та тривалість лікування відповідно до приписів лікаря. Це потрібно для того, щоб уникнути відбору резистентних бактерій.
3. У мене такі симптоми, як були раніше. Чи означає, що мені знову призначать ті ж антибіотики?
Ні. Спершу необхідно здати аналізи, результати яких покажуть: чи потребуєте ви прийняття антибіотики, чи ні.
4. Чи можу я купити антибіотики для свого вихованця?
Ні. Для свого вихованця ви можете придбати лише ті ліки, у тому числі антибіотики, які призначені ветеринаром. Не призначайте приймання антибіотиків самостійно і не використовуйте ті, що залишилися для проведення терапії.
5. Що робити з антибіотиками, що залишилися після попередньої терапії або простроченими антибіотиками?
Ніколи не зберігайте антибіотики наступного разу, віднесіть в аптеку. Не викидайте їх, вони можуть потрапляти у навколишнє середовище, у тому числі у воду, що сприяє розвитку стійких до антибіотиків бактерій.