Розрив серця являє собою порушення цілісності серцевих стінок. При слабкому з народження органі його розрив може спровокувати навіть сильний переляк.
У 90% випадків розрив серця відбувається миттєво. Людина непритомніє, його обличчя і верхня половина тулуба набувають характерний землисто-синій відтінок, на шиї набухають вени, зіниці розширюються.
Також розрив серця може бути повільним, відбуватися протягом декількох годин або навіть днів. Серед його симптомів – сильний біль в області серця, від якого не рятує прийом знеболюючих ліків, посіріла шкіра, холодний піт, аритмія.
Чи може статися розрив серця від сильного переляку? На порталі «Рамблер/доктор» фахівці розповіли про те, що при наявності доброго здоров’я цього статися не може: організм, безумовно, відреагує на сильний стрес зростанням тиску і прискореним серцебиттям, але все ж впорається з таким навантаженням. Але при слабкому серці і загальному слабкому здоров’ї викид адреналіну, характерний для сильних переживань, може спровокувати інфаркт міокарда. Тоді на його тлі дійсно можливий розрив середньої стінки серця.