Угоду про прискорення спільного виробництва зброї та обмін даними підписали представники урядів США та України на конференції у Вашингтоні.
Київ активізує зусилля щодо виробництва власного озброєння та сподівається на спільні проєкти з міжнародними виробниками для пожвавлення військової промисловості, повідомляє FREEДОМ.
350 представників промисловості та чиновників обговорювали на конференції, як військово-промислові комплекси України та США можуть взаємодіяти для більшої підтримки Збройних сил України на полі бою. Сторони підписали меморандум, який надасть поштовх для спільного виробництва та обміну технічними даними, а також задоволення термінових операційних потреб українських солдатів.
“Становлення України як самостійного виробника зброї, очевидно, знімає довгострокову необхідність у продовженні постачання зброї зі Сполучених Штатів та інших західних країн. Таким чином вони нарощують виробництво, а ми згодом можемо скоротити обсяг необхідних постачань”, — заявив радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван в інтерв’ю Reuters.
У Білому домі зазначили, що галузі співробітництва включають системи протиповітряної оборони, ремонт, обслуговування та виробництво критичних боєприпасів. Своєю чергою глава Пентагону Ллойд Остін, виступаючи на зустрічі, наголосив, що продовження підтримки України позитивно вплине і на виробників військового обладнання у США.
“Сподіваюся, що Конгрес незабаром затвердить терміновий додатковий запит президента щодо національної безпеки. У ньому буде передбачено ще 50 млрд дол., які пройдуть через промислову базу США. І значна частина коштів із цього повернеться до нас через інвестиції в американські робочі місця. Весь цей капітал повернеться до нас через інвестиції в американську безпеку. Водночас ми маємо розширити здібності України для підтримки безлічі різних систем та платформ, які надають союзники та партнери по всьому світу”, — заявив міністр оборони США Ллойд Остін.
Меморандум підписали головний закупник зброї Пентагону Білл ЛаПланте, міністр оборони України Рустем Умєров та міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак, виступаючи на конференції, зазначив, що зброя — це першочергова потреба ЗСУ та той інструмент, який допоможе вселити впевненість у майбутньому України та демократичного світу загалом.
“Ситуація на східному фронті є викликом. Агресор намагається зосередити свої сили. Проте, наші солдати впевнені, що вони можуть зірвати їхні плани. І знаєте чому? Я розповім вам, що сказав мені один із солдатів. Ніщо так не зміцнює впевненість, як боєприпаси у реальних бойових умовах. Тож забезпечмо їх разом заради України та заради вільного світу”, — закликав голова ОП Андрій Єрмак.
Конференція проводилася Міністерством торгівлі США та є частиною зусиль американського уряду щодо збільшення виробництва озброєнь на підтримку України. В адміністрації Сполучених Штатів зазначили, що існує низка компаній, які активно залучені до діалогу з Україною, включаючи Boeing, General Atomics, а також технологічні компанії, такі як Amentum Services та Leidos Holdings Inc.