Втрата нюху, або аносмія, стала однією з характерних ознак інфекції коронавірусом SARS-CoV-2.
Співробітники Сінгапурської лікарні, використовуючи різні наукові бази даних, провели аналіз результатів обсерваційних досліджень та звітів, пов’язаних із радіологічними змінами в нюхових структурах у пацієнтів із COVID-19, розказує medpravda.
Вони виявили, що коронавірусні хворі в середньому у 16 разів частіше, ніж у контрольних групах, мали дисфункцію нюхових каналів. При цьому такий розлад траплявся лише у 4% здорових людей і у 64% — хворих.
Нюхова втрата пов’язана з тим, що коронавірус SARS-CoV-2 може заражати нюхові епітеліальні клітини та викликати запалення в носових порожнинах, що, своєю чергою, може призвести до втрати нюху.
— Раніше більшість учених вважали, що втрата нюху під час COVID-19 була в основному спричинена запаленням та пошкодженням нюхових нервів. Результати нашого дослідження вказують на набухання та затикання каналів перенесення запаху як причину втрати запаху, — сказав доктор Невілл Вей Ян Тео, передає PoradnikZdrowie.pl.
Лікарі наголошують, що ослаблений нюх у ході інфекції SARS-CoV-2 є результатом не лише нервових порушень, а й перекриття каналів, якими запахи надходять у ніс.
— Це хороша новина для пацієнтів, котрі хочуть відновити нюх, адже згодом набряк має пройти. Водночас, ушкодження нервів складніше піддається лікуванню, — додає експерт.