Виїхати за кордон на чужому автомобілі можливо, але є важливий нюанс. Потрібно мати додаткові документи. Це може бути свідоцтво про реєстрацію авто або довіреність на право керування. Обидва можна отримати в центрі МВС, якщо звернутися туди разом з власником.
Заборона розповідає про оформлення необхідних документів для перетину кордону.
Перетин кордону на машині: які документи перевіряє ДПСУ
Якщо ви вирішили виїхати з України на своєму автомобілі, треба перевірити, чи є у вас всі необхідні документи на авто. На машині має бути державний номерний знак, що містить латинські літери, повідомили в Головному сервісному центрі України.
Також потрібно мати:
- посвідчення водія
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу оформлене на ім’я водія або пасажира;
- розпізнавальний знак України на авто, розміщення якого не є обов’язковим за наявності позначення UA на номерному знаку;
- треба укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників авто, тобто — міжнародну страховку «Зелена карта».
Поліс страхування є обов’язковим для виїзду на автомобілі за кордон, адже без нього вас просто не пропустять на КПП. Він має бути оформлений на весь період перебування за кордоном. У випадку, якщо поїздка потребує більше часу, «Зелену карту» можна подовжити.
Виїзд з України на чужому авто: що треба дооформити
Якщо ви хочете поїхати з України не на своєму авто, потрібно мати такий же перелік документів. Також додатково треба оформити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон на ім’я водія або пасажира, які не є власниками авто або довіреність на право керування чужим автомобілем за кордоном, пише Visit Ukraine.
Для цього необхідно разом з власником автомобіля звернутися до сервісного центру МВС та оформити свідоцтво для виїзду за кордон. Знадобляться такі документи:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Після повернення в Україну, документ потрібно повернути у сервісний центр МВС впродовж 10 днів. Довіреність на право керувати чужим автомобілем за кордоном буде дійсна за кількох умов:
- її потрібно перекласти мовою країни, в якій будете перебувати;
- легалізувати документ у встановленому порядку (апостиль або консульська легалізація).
Ця процедура є складнішою. Тож експерти радять все-таки оформляти свідоцтво про реєстрацію для виїзду за кордон.