Чи можна мати авто та економити на його утриманні? Такий варіант цілком життєздатний, оскільки виробники намагаються максимально знизити витрати пального без шкоди для якості їзди.
На українському ринку затребуваність машин із дизельним двигуном значно нижча, ніж моделей із бензиновими ДВЗ. Однак при виборі автомобіля потрібно розглядати не тільки обсяг споживання пального, а й періодичність ТО, вартість та доступність запчастин, а також умови експлуатації. Які ж залізні конячки увійшли до списку максимально економічних на думку експертів автомобільного ринку?
Volkswagen Passat
Виробник, починаючи з B7, практикує встановлення моторів з функцією наддуву та впорскування палива в циліндри. Також впроваджено коробки DSG, для яких характерне подвійне зчеплення, за рахунок чого мінімізована витрата як у міських умовах, так і на швидкісних трасах.
Показники Passat 7:
- версія 2,0 л (211 к. с.) витрачає 7,9 л, але забезпечує стабільне прискорення до 100 км/год за 7,7;
- двигун 1,8 л (152 к.с.) у комбінованому циклі споживає 7,2 л і розганяє авто до 100 км/год за 9 с;
- версія 1,4 л (122 к.с.) у комбінованому циклі витрачає 6,3 л, а модифікація потужністю 150 к.с. (З подвійним наддувом) спалює 6,8 л пального.
Виробник також передбачив систему «стоп-старт», яка автоматично відключає силовий агрегат у пробках та на тривалих світлофорах, тим самим скорочуючи витрати палива.
Skoda Rapid
Автомобіль поставляється з двигунами 1,4 і 1,6 л. За заводськими вимірами витрата пального на трасі становить 4,8 л на 100 км, в умовах міста – не перевищує 8 л. Дані актуальні для модифікацій з атмосферними установками на 90-100 к.с.
Mazda 3
Авто з двигуном з іскровим запалюванням та автоматичною коробкою передач вимагає 7,7 л у місті та 5 л бензину при їзді по трасі з урахуванням об’єму двигуна у 1,5 л. Для 2-х літрових моделей витрата буде дещо підвищена і складе 9,1 л та 5,6 л відповідно. Для повнопривідних машин допустимі показники 10,2 л та 7,6 л. Такі дані надає виробник.
Peugeot 208 VTI
Оснащений двигуном модифікації PureTech, продуктивність якого становила 75-130 к.с. Залежно від напруженості та обраного режиму руху витрачають від 4 до 8 л палива на 100 км. При випробуваннях у комбінованому циклі руху витрата бензину становила 6,5 л.
Toyota Corolla
Базова версія постачається з модернізованим двигуном об’ємом 1,3 л і потужністю 101 к.с. Витрата бензину становить 6,7 л для пересування в умовах міста та 5,8 л для їзди трасою.
Важливо враховувати, що всі цифри, зазначені у заводській документації, отримані під час випробувань у стандартних умовах пробігу. У реаліях до озвученої витрати можна сміливо додати 1-2 л.
Критерії вибору економічного авто
Водії, які хочуть мінімізувати витрати на заправку автомобіля з бензиновим двигуном, при виборі моделі повинні враховувати:
- вагу та габарити авто – чим компактніша і легша машина, тим менша витрата пального;
- кількість передач – МКПП слід вибирати з 6 швидкостями, АКПП – з 6 і вище, оскільки, чим більше ступенів, тим економічніше споживання палива;
- режим експлуатації – важливо взяти до уваги, в яких умовах частіше переміщатиметься авто.
Пам’ятайте, найкращі представники автопрому спалюють у межах не більше 8,5 л бензину за умови мінімального завантаження салону – водій та пасажир – та пересування у вільному потоці. Менше витрачають лише гібридні моделі. Вони споживають 3-4 л/100 км пробігу. Однак, необхідно враховувати, що ризик виходу з ладу та необхідність купівлі нової літієвої батареї нівелює всю економію.