Україна планує запустити виробництво озброєння спільно з німецьким концерном Rheinmetall, заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін. У жовтні 2023-го Rheinmetall і “Укроборонпром” заявили про створення спільного підприємства.
За словами Камишина, інтеграція в європейський і світовий оборонно-промисловий комплекс — це частина державної стратегії України. Про досягнення українського оборонно-промислового комплексу у 2023 році та про його перспективи — у матеріалі телеканалу FREEДОМ.
Український ВПК уже здатний виробляти більше продукції, ніж держава може законтрактувати. У 2023-му українським оборонним підприємствам вдалося випустити втричі більше зброї і техніки, ніж роком раніше.
У 2024-му український ВПК збільшить виробництво ще в шість разів, заявили в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України. Один із пріоритетів — безпілотники.
В умовах браку снарядів саме безпілотники на полі бою виконують ті завдання, які часто покладають на артилерію.
У 2024-му Україна виробить мільйон дронів, про що раніше заявив президент Володимир Зеленський. Йдеться і про державні, і про приватні підприємства, які випускають БпЛА різної модифікації. Сьогодні в Україні таких понад 200.
У 2023-му важливим постачальником безпілотників на фронт став проєкт Міністерства цифрової трансформації України “Армія дронів”. У відомстві відзвітували про розробку понад 60 нових зразків розвідувальних, ударних і морських БпЛА. Деякі вже поставлені на потік. Серед них — українські дрони “Кобра”.
З весни до грудня 2023 року українські заводи збільшили випуск вітчизняних бронетранспортерів у п’ять разів. Більш ніж удвічі наростили виробництво українських протитанкових комплексів. А самохідних артилерійських установок “Богдана” тепер виробляють по шість на місяць.
Виробництво ракет і боєприпасів у 2024-му збільшать кратно, заявили в Міноборони України. У бюджеті на наступний рік на їхню закупівлю заклали близько 175 млрд гривень. Збільшити планують і випуск важкої військової техніки.
У 2023 році приватні підприємства змогли подолати багаторічну державну монополію в оборонній сфері. Вже сьогодні значна частина озброєння Сил оборони України вироблена українськими компаніями. І наступного року, кажуть у Мінстратегпромі, виробництва лише зростатимуть.