Уряд Російської Федерації неухильно руйнує ринкові механізми. Кремль ліквідував валютний ринок, тепер у країні розвивається “чорний” ринок.
Усе це через те, що влада впроваджує радянські методи регулювання економіки. Про це сьогодні, 3 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський економіст, доктор економічних наук, професор Ігор Липсиць.
Те, що відбувається зараз у Росії — це досить цікавий процес. З одного боку, уряд розуміє, що Росію рятують ринкові механізми, а з іншого боку, уряд ці механізми руйнує, бо не дає змоги ними нормально управляти. Нові повноваження Центрального банку (ЦБ) означають, що в Росії ліквідовано валютний ринок, тому що тепер ЦБ будь-яку компанію, яка проводитиме не ту політику, яку потрібно, може вигнати з ринку на строк до шести місяців. Отже, в Росії немає жодного ринку, місця вільної торгівлі, купівлі-продажу валюти, а є закритий розподільник, куди ЦБ допускатиме тільки ті компанії, які проводитимуть потрібну йому валютну політику, — пояснив він.
У Росії вже стали з’являтися чорні валютні ринки, через які росіяни купують валюту за вигіднішим курсом, наголосив експерт.
Росія перейшла від валютного курсу ринкового до валютного курсу, що призначається державою. У такій системі можна жити довго. Радянський Союз жив так десятиліттями — призначений був курс, тільки він не мав жодного стосунку до життя. У підсумку виникав “чорний” ринок валюти. У сучасній Росії він уже виникає. Люди вже торгують через різні механізми, через криптовалюту, і курси там зовсім не такі. Тому це вже народження якоїсь такої псевдорадянської валютної системи, — розповів він.