Генеральний директор і співвласник Київгуми Андрій Острогруд відкинув претензії Служби безпеки України щодо пособництва країні-агресорці. За його словами, підприємство повністю зупинило будь-яку співпрацю з росією у лютому 2022 року.
Компанії з Естонії та Швейцарії, які фігурують у справі – це багаторічні клієнти, а не прокладки для постачань до Москви.
За даними LIGA.net, Острогруд підтвердив, що з лютого 2022 року ці фірми отримали від Київгуми товарів на суму близько 1 мільйона євро (таку саму суму у своєму пресрелізі вказала СБУ). Він запевнив, що там не було засобів тактичної медицини.
"У цих сумах – грілки гумові, клейонка, спринцівки, напальники, соски та пустушки для дітей та інше. Позицій "тактика" не було. Але ж наші "слуги божі" до тактики приліпили таку позицію, як бинт Мартенса (еластичний гумовий бинт). Це тонка гумова смуга довжиною 3,5 м та 5 м, яка використовується в побуті, яку ми виробляємо вже понад 70 років і споживачами якої є тисячі компаній та приватних осіб. Мало того, постачання цих позицій – це декілька десятків тисяч євро, а не мільйон", - вказав Острогруд.
Він вважає, що справа пов'язана з бажанням "збити компанію як єдиного і найбільшого виробника аптечок для ЗСУ та завести своїх постачальників китайського лайна". Київгума планує доводити свою правоту в суді.
Про Київгуму
ТОВ "Київгума" займається виробництвом виробів з гуми, латексу, полівінілхлориду, термопластичного каучуку і силікону, як підприємство повного циклу виготовляє понад 4 тисячі найменувань продукції. Компанія належить Андрію Острогруду (20%), Роману Кравцю (40%) та Антону Кравцю (40%). 4 січня СБУ повідомила, що підозрює Київгуму у гуртових постачаннях до росії через європейську фірму-прокладку.
За версією слідства, протягом 2022-2023 років з України до країни-агресорки надійшло декілька партій тактичних джгутів та бинтів на загальну суму понад 40 мільйонів гривень. Продукція потім потрапляла до індивідуальних аптечок російських окупантів та у військові госпіталі.