Росія знову змінює свою стратегію обстрілів, переходячи до менш масованих ударів. Ймовірно, що країна-агресор буде використовувати для ударів передусім беспілотники типу “Шахед”, зменшуючи кількість випущених ракет по території України.
Таку думку сьогодні, 13 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.
“Якщо подивитися на те, що відбувається з обстрілами України, подивитися статистику, то чітко видно період накопичення — жовтень, листопад і початок грудня. Накопичення — до 300-400 одиниць ракетної техніки, яку можна використовувати буквально за чотири або п’ять масованих ударів”, — сказав генерал-майор.
Так, Україна зіткнулася вже з кількома хвилями масованих ракетних атак, починаючи з кінця 2023 року і закінчуючи ранковим обстрілом сьогоднішнього дня.
“Що характерно, перш за все, частина техніки виготовлена буквально в четвертому кварталі 2023 року, тобто фактично з конвеєра. Частина ракетного озброєння, як з’ясувалося, взагалі не російського виробництва, можливо, з Північної Кореї. Фахівці переконані, що, дійсно, було накопичення для можливості продемонструвати якусь силу”, — зазначив Ягун.
Згідно з його думкою, нині країна-агресор має намір перейти до менш масованих обстрілів, повертаючись до застосування колишніх стратегій.
“Це означає використання комбінованих ударів, здебільшого “Шахедами” і, частково, до 10 ракет — не більше, і то не щотижня”, — наголосив він.
Генерал-майор зазначив, що, можливо, Росія знову почне накопичувати ракетний потенціал, готуючись до нових масованих ударів, зокрема, для особливих, на думку росіян, дат.
“Це і річниця початку “військової операції”, і так звані вибори. Тобто, є знакові моменти, на які вони можуть звернути увагу, але, думаю, що якихось масових ударів не буде. У Росії дійсно великі проблеми з високоточним озброєнням. Наша розвідка підтвердила, що навіть ті ракети, які виробляються за старими технологіями, у них величезні проблеми з точністю ударів. Тому будемо спостерігати, що відбуватиметься далі”, — підсумував Віктор Ягун.