У Росії запропонували заборонити курси "критичного мислення та фактчекінгу". Влада вважає, що росіянам намагаються задурити голову ідеями, які нав’язані Заходом і є майже антиросійські.
Таку заяву зробив професор департаменту гуманітарних наук Фінансового університету за уряду РФ Дмитро Винник, передають росЗМІ. Щобільше, він вважає, що в країні давно настав час провести "ревізію" освітніх програм і перевірити, наскільки вони відповідають інтересам держави.
На додачу до цього він хоче, щоб у РФ заборонили всі навчальні програми, які не відповідають "традиційним російським цінностям". Йдеться про "гендерні, феміністські постмодерністські та пацифістські теми та курси". Професор переконаний, що у РФ нібито є "колективне переконання" в тому, що філософ має бути пацифістом (той, хто засуджує війни – ред.) та виступати проти держави. Винник закликав усунути такі "компрадорські риси" як "відвертий космополітизм та інтелектуальний снобізм".
З ним погодився і професор-дослідник НДУ ВШЕ, член Зінов’євського клубу та Ради з прав людини за президента Леонід Поляков. Він вважає, що необхідно перевірити, як у російських вишах викладають філософію. На думку професора, ця наука "значною мірою потрапила під вплив Заходу".
На додаток до цього в Росії потрібно видати антології та хрестоматії за кожною з "традиційних" цінностей і створити бібліотеку філософів-росіян із 50 томів мінімум.
Перед цим на тему того, що США із союзниками нав’язують РФ "чужі цінності через інтернет" висловився секретар Радбезу Микола Патрушев. Під вплив потрапляє молодь і в неї спотворюються ідеї патріотизму і "знижуються геополітична роль країни в системі сучасного світоустрою".
Його підтримав директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін, який відніс "неоколоніальні підходи у сферах освіти та науки" до "серйозних викликів" сучасності, а також звинуватив Захід у "витік мізків" та фальсифікації рейтингів вишів.