Більшість політичних груп Європейського парламенту погодили текст резолюції щодо Угорщини. У тексті пропонується закликати до позбавлення Угорщини права голосу в Раді Європейського Союзу і розслідувати розморожування Єврокомісією 10 млрд євро для Будапешта минулого місяця. Поки що резолюції не ухвалено.
За словами дипломата, надзвичайного і повноважного посла України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександра Левченка, озвученими сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, це меседж особисто прем’єр-міністру Віктору Орбану та офіційному Будапешту.
“Після такого тексту він же одразу змінив дещо риторику, і сказав, що нібито і не блокуватиме допомогу Україні в 50 млрд. Це сталося буквально за годину після того, як такий текст було погоджено. Європейці вже налаштовані рішуче, їм набридли ці всі промосковські штучки, які фактично ліквідовують європейську єдність, завдають шкоди європейським устремлінням з тим, щоб невійськовим шляхом впливати на політику Росії”, — сказав дипломат.
Він уточнив, що невійськове втручання — це санкції і підтримка України.
“Тому блокування Орбаном цих дуже важливих і потрібних речей уже давно обговорювалося. І воно навіть може бути реалізовано, якщо ще раз на голосуванні 1 лютого Орбан собі дозволить таку вільність, як блокування допомоги Україні. А можливо, навіть він уже їх так розлютив, то це буде використано проти нього ще до 1 лютого, щоб не чекати на момент, коли він заблокує, а потім уже його позбавляти права голосу. Подивимося, але принаймні угорське сучасне керівництво все розуміє, що відбувається. Зрозуміло, що загралося воно в бік Кремля, і абсолютна більшість європейських країн, офіційний Брюссель це не підтримує. І може настати відповідальність за антиєвропейські дії. Тому що блокування підтримки України є антиєвропейською дією”, — вважає Левченко.
Дипломат нагадав, що Україна не наполягає, щоб Угорщина давала їй озброєння і фіндопомогу.
“Не хоче — це їхня позиція. Ми не наполягаємо, щоб Угорщина розширювала якусь фінансову допомогу, не хоче давати — не треба. У нас є партнери, які дають цю допомогу. Але не треба нас блокувати на шляху до Євросоюзу і на шляху до НАТО. Це загальноєвропейські домовленості й рішення. І тут Орбан стає на горло загальноєвропейським ідеям, а значить, заважає дихати вільним європейським повітрям багатьом у Європі, зокрема українцям”, — резюмував Олександр Левченко.